NOVO POSRTANJE HAJDUKA: / Bijeli promašili penal u samoj završnici i ostali bez bodova u Koprivnici

Nakon potresa na Poljudu ovog tjedna i otkaza treneru Marijanu Pušniku Hajduk je gostovao u Koprivnici gdje mu je domaćin Slaven Belupo.

4.12.2016.
15:05

Uzdrmani porazom od Splita u četvrfinalu Kupa i promjenama na klupi, Bijeli su imali priliku pozitivnim rezultatom isprati gorak okus.

Nakon što je propustio Kup zbog povišene tempereture, u sastav se vratio Futacs, a na klupu je preselio Ohandza. Upravo je navedeni naadač ispao tragičar kada je u 89. minuti imao priliku svojoj momčadi osigurati bod. Međutim njegov udarac s bijele točke odsjeo je na gredi. Slaven Belupo na koncu je slavio s 2:1.

HAJDUK U KOPRIVNICI: Bijeli odigrali prvu utakmicu od odlaska Marijana Pušnika

Odlično su domaćini otvorili susret. S nekoliko opasnih pirlika zaprijerili su Kaliniću, a u 34. minuti stigla je nagrada kada Burić je donio vodstvo Slavenu. Bijeli su odgovorili u 45. minuti preko Saida.

U 59. minuti sudac je dosudio kazneni udarac za domaćine nakon sumnjivo dosuđenog prekršaja Šimića. Ivanovski je bio siguran realizator. U 88. minuti Damir Batinić opet je pokazao na bijelu točku. Kožulj je srušen u šesnaestercu domaćina. Futacs je prišao lopti, ali je njegov udarac odsjeo na gredi

UŽIVO:

Slaven Belupo - Hajduk 2:1

HAJDUK: Kalinić; Kvesić, Šimić, Vlašić, Futacs, Juranović, Kožulj, Said, Nižić, Erceg, Savvas

SLAVEN BELUPO: Blažević, Jovičić, Savić, Araujo, Arap, Purić, Burić, Katić, Ivanovski, Štiglec, Musa

Kraj.

89' Penal! Futacs je prišao lopti, tukao je u golmanovu lijevu stranu, ali je pogodio gredu.

73' Kožulj je opasno tukao. Potegao je s vrha 16-erca, lopta je otišla malo pokraj gola.

59' GOOL Slaven je poveo iz penala.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

45' GOOL Said je tukao glavom neobranjivo za Blaževića!

41' Erceg je zaprijetio, ali s e rezultat ne mijenja.

38' Sada se tresla i greda Hajduka. Katić je tukao glavom nakon ubačaja iz kornera.

34' GOOL Burić je donio vodstvo Slavenu. Savić je ubacio iz kornera, Jovičić je prebacio na drugu, a tamo je Burić je poslao loptu u mrežu.

32' Kalinić je još jednom morao intervenirati. Eder je tukao s s 12 metara, ali Hajdukov vratar pročitao je njegovu namjeru.

26' Burić se našao sam na pet metara od Kalinićevog gola, ali pogađa pored desne vratnice.

19' Okomitu loptu upitio je Savvasa za Ercega, no Blažević je stigao prije Hajdukovog igrača.

1' Počela je utakmica