KAKVA VEČER /

City i Liverpool prošli dalje, u polufinalu nas čeka neviđeni spektakl, Modrić i društvo pred paklenim izazovom

U polufinalu Lige prvaka igrat će Manchester City i Real Madrid, dok će Liverpool na noge Villarreala

13.4.2022.
20:01

U veličanstvenoj večeri u Ligi prvaka saznali smo nove polufinaliste. Večeras od 21 sat u Madridu sastali su se domaći Atletico i Manchester City (0:0), dok su na kultnom Anfieldu igrali Liverpool i Benfica (3:3). City je u Španjolsku stigao s vodstvom od 1:0 iz prve utakmice, dok je Liverpool u Lisabonu slavio s 3:1. Novi polufinalisti su Manchester City, koji ide na Real, i Liverpool koji ide na Villarreal.

NEMA MU RAVNOG /

Hrvat koji u Španjolskoj redovito igra protiv Modrića opisao kako to izgleda na travnjaku: 'Spreman je za stvari koje smo vidjeli jučer'

Diego Simeone bio je obasipan kritikama nakon prvog susreta u kojem je svoju momčad postavio ekstremno defenzivno. Danas je situacija bila nešto drugačija, što ne čudi jer su morali hvatati pogodak zaostatka. Naš Šime Vrsaljko nije nastupio u večerašnjem ogledu.

Prvi je zaprijetio Atletico, ali je njihov prvi pokušaj dobro počistila obrana Cityja. Ipak, momčad Pepa Guardiole uspostavila je kontrolu na terenu te su nanizali nekoliko prilika. Najozbiljnija stigla je nakon pola sata igre, kada je Gündogan zatresao vratnicu Jana Oblaka. Do kraja prvog dijela igra se umrtvila, vidjeli smo nekoliko polu prilika i na predah se išlo bez pogodaka.

Žustar početak drugog dijela

Na početku drugog dijela odmah prijeti Atletico. Koke je lijepo proigrao Griezmanna, ali njegov pokušaj odlazi pokraj gola. U 57. smo vidjeli najozbiljniju šansu domaćina, ponovno je gađao Francuz, ovoga puta s 20-ak metara, ali je lopta prohujala pokraj gola.

Do kraja susreta je Atletico sve više pritiskao, a na samom kraju Simeone je bacio sve karte u napad. Ušli su Correa, Carrasco, Cunha i Suarez te su s četiri napadača lovili produžetke. I bilo je žustro na kraju susreta.

Atletico je nanizao nekoliko ozbiljnih šansi, probao je Cunha, pa Savić iz kornera, a i Suarez se našao u dobroj prilici, ali nikako nisu mogli do pogotka.

Kaotična završnica, golijada na Anfieldu

A onda je uslijedio kaos. Felipe je nepotrebno udario Fodena, nakon čega ga je Savić nasilno dizao s poda. Umiješali su se gotovo svi igrači - i oni na terenu i oni s klupe, a stoper Atletica nagrađen je crvenim kartonom.

Do kraja susreta je City mogao do vodstva, ali se aktualni španjolski prvak spasio te je utakmica završila bez pogodaka. Momčad Pepa Guardiole na kraju je teškom mukom došla do polufinala.

Na Anfieldu je pak bio festival pogodaka. U 21. minuti pogodak za vodstvo domaćina zabio je Ibrahima Konaté, stoper koji je bio strijelac i u prvom susretu. Desetak minuta kasnije, točnije u 32. minuti Benfica stiže do izjednačenja, a strijelac je Goncalo Ramos.

Liverpoolu su na susretu poništena dva pogotka, a do novog vodstva dolaze u 55. minuti kada se dobro snašao Roberto Firmino na asistenciju Dioga Jote. Brazilac je ponovno zabio točno deset minuta kasnije i Liverpool je tu već osigurao nastup u polufinalu.

Ipak, hrabra Benfica se nije predavala te su do kraja susreta došli i do izjednačenja. Prvo je precizan bio Roman Yaremchuk u 73. minuti, a potom je Nunez krasno pogodio za 3:3 u 81. minuti.

Tako smo u zanimljivoj večeri saznali sve polufinaliste Lige prvaka. U spektaklu će se sastati Manchester City i Real Madrid, dok će Liverpool na noge najvećeg iznenađenja, Unaija Emeryja i njegov Villarreal koji je na putu do Engleza izbacio Juventus pa Bayern.

Četvrtfinale Lige prvaka

Atletico Madrid - Manchester City (0:0)

Liverpool - Benfica (3:3)

(Konate 21', Firmino 55', 65'/ Ramos 32', Yaremchuk 73', Nunez 82')

---------------------------

KRAJ! City je u polufinalu! Tamo će se pridružiti Realu, Liverpoolu i Villarrealu! Kakav kaos na kraju susreta, velika drama, falili su samo golovi

102' - Velika prilika z Correu, ali sjajno brani Ederson!

98' - Brani Ederson sjajan udarac Carrasca

98' - Požutio je Cancelo i nema ga u polufinalu ako City prođe, bit će slobodni udarac iz dobre situacije za Atletico

95' - Festival kartona na kraju utakmice, ružne i nepotrebne scene

90' - Igrat će se devet minuta nadoknade zbog svega što se dogodilo, pogotovo na kraju susreta

90' - Crveni karton za Felipea zbog nepotrebnog prekršaja na Fodenu

89' Liverpoolu poništen još jedan pogodak

89' - Ružne scene na kraju susreta, Felipe je ružno startao na Fodena, digle su se klupe i došlo je do općeg kaosa

87' - Savić je sada imao sjajnu situaciju nakon kornera, ali nije dobro zahvatio loptu! Ostaje 0:0!

86' - Sjajna akcija Atletica, Correa je lijepo spustio za Cunhu, ovaj gađa, ali se lopta odvija u korner

82' - GOOOL! Nunez je pogodio za izjednačenje Benfice

82' - Ušao je i legendarni Luis Suarez, izašao je Lemar, ušao je i Cunha umjesto Felixa

80' - Llorente je novi igrač sa žutim kartonom kod Atletica

79' - Ušao je sada Fernandinho umjesto Bernarda Silve, Atletico pritišće

76' - Correa pada u šesnaestercu, ali ništa od kaznenog udarca

73' - GOOOL! Yaremchuk je smanjio prednost Liverpoola, kakva golijada na Anfieldu

Pogodak Ukrajinca pogledajte OVDJE

73' - Walker neće moći nastaviti, zamijenio ga je Nathan Ake

70' - De Paul je odmah zaprijetio nakon ulaska na teren, lijepo ga je uposlio Llorente, ali je lopta prohujala kraj gola

69' - Evo i prvih promjena kod Atletica, izašao je Griezmann, a mijenja ga Carrasco, dok je de Paul ušao umjesto Kokea, Correa je zamijenio Lodija i čini se da Simeone ide u totalnu ofenzivu

68' - Walkeru se ukazuje liječnička pomoć nakon jednog duela s Lodijem

65' - GOOOOL! Liverpool vodi 3:1, strijelac je ponovno Firmino

Drugi pogodak Firmina, a treći domaćina pogledajte OVDJE

65' - Evo prve promjene na utakmici, mijenja Guardiola: Izašao je De Bruyne, a ušao Streling

59' - Veliki pritisak Atletica

57' - Griezmann je sjajno pucao, ali je lopta prohujala pokraj gola! Najopasnija prilika domaćih

55' - GOOOL! Liverpool ponovno vodi, ovoga puta je strijelac Firmino

Pogodak Brazilca pogledajte OVDJE

55' - Llorente je sada dobro ubacio, Felix je probao glavom, ali nije dobro zahvatio loptu

53' - Lodi je sada poslao zanimljiv ubačaj prema Felixu, ali je Portugalac ostao prekratak

53' - City kombinira s loptom, ali se Atletico disciplinirano brani

47' - Koke je lijepo uposlio Griezmanna, ovaj je pokušao pucati, ali je Laporte blokira - bit će prvi korner za domaćine

46' - Počinje drugi dio susreta, koga ćemo gledati u polufinalu Lige prvaka?

Kraj prvog dijela! Na odmor idemo bez pogodaka, Atletico nešto otvoreniji, ali za sada bez ozbiljne šanse

45' - Igrat će se još tri minute prvo dijela

43' - Gledamo puno otvoreniju utakmicu od one u Manchesteru

35' - Kondogbia je probao iz daljine, lopta se od bloka odbila u sigurne ruke Edersona

32' - GOOOL! Novi pogodak na Anfieldu, gosti su došli do izjednačenja preko Ramosa!

Krasan pogodak Ramosa za izjednačenje pogledajte OVDJE

30' - Trese se vratnica Atletico Madrida, Gundogan je pogodio stativu, a na kraju je Reinildo ponovno spasio domaćina

27' - Probao je sada De Bruyne iz voleja, ali je Reinildo blokirao njegov pokušaj

24' - Požutio je Felipe nakon prekršaja na De Bruyneu

23' - GOOOL! Liverpool je poveo na Anfieldu, strijelac kao i u prvoj utakmici, Ibrahima Konate

Nebeski skok Konatea pogledajte OVDJE

19' - Sada je Ederson pravovremeno reagirao na dodavanje rema Felixu

12' - Evo i prvog žustrijeg starta na utakmica, Felipe je u skoku pokosio Fodena, ali nije zaradio žuti karton

10' - Stones je probao nakon kornera, lopta odlazi iznad vrata Jana Oblaka

8' - Probao je Gundogan s nekih 20-ak metara, lopta odlazi pokraj gola

5' - Evo i prve solidne situacije za Atletico, ali je sve na vrijeme počistila obrana Engleza

5' - Krenuo je City sa svojim pritiskom, Atletico stoji nešto više nego u prvom susretu

1' - Počeo je susret u Madridu, nadamo se nešto ofenzivnijem Atleticu te kojem pogotku više!