PUNA MREŽA / Dinamo uvjerljivo pregazio Istru: Boško Šutalo debitirao, a Petković ostao na klupi

Na ljestvici vodi Dinamo s devet bodova, dok je Šibenik drugi sa četiri boda. Istra je na začelju s tri poraza

29.7.2022.
23:16
Igor Soban/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama upisali su i treću pobjedu na startu prvenstva nakon što su na stadionu Maksimir porazili Istru 1961 sa 4-1. Modri su na otvaranju sezone

pobijedili Lokomotivu sa 3-2, potom su porazili Slaven Belupo sa 5-1, da bi večeras bili bolji i od Istre 1961. Hrvatski prvak je dominirao veći dio utakmice i rutinski je stigao do novih bodova. Već u utorak momčad Ante Čačića gostuje kod Ludogorca pa niti ne čudi što je Dinamov strateg izmiješao sastav odmorivši neke igrače.

NEMA IDEALNOG RIJEŠENJA /

U Dinamovoj obrani prometno kao na kolodvoru: Čačićeva zadnja linija ni u jednoj utakmci nije bila ista

Dinamo je poveo već u 11. minuti golom Mislava Oršića iz jedanaesterca. Marin je srušio Moharramija, sudac je pokazao na bijelu točku, a Oršić je bio siguran. U 32. minuti Boško Šutalo je u svom debiju zabio za 2-0. Bočkaj je ubacio iz slobodnog udarca, a Šutalo glavom pogodio za 2-0. U nastavku susreta Bočkaj je u 80. minuti zabio za 3-0, Bakrar je četiri minute kasnije smanjio, a točku na "I" stavio je Mahir Emreli zabivši za 4-1 u 88. minuti.

U subotu će snage odmjeriti Varaždin - Hajduk, dok će u nedjelju igrati Osijek - Slaven Belupo, te Rijeka - Gorica. Na ljestvici vodi Dinamo s devet bodova, dok je Šibenik drugi sa četiri boda. Istra je na začelju s tri poraza.