U MADRIDU SE SLAVI: / Barcelona ponovno kiksala, genijalac Messi je u zadnjoj minuti spasio od poraza

Nogometaši Barcelone odigrali su 1-1 na gostovanju kod Villarreala u dvoboju 17. kola španjolskog prvenstva.

8.1.2017.
22:45
AFP, JOSE JORDAN

Katalonski div je bio na rubu trećeg ovosezonskog poraza (Alaves, Celta), ali se uspio izvući u 90. minuti zahvaljujući novoj genijalnosti Lionela Messija koji je pogodio za 1-1 iz slobodnog udarca s 18 metara udaljenosti. No, samo jedan osvojeni bod znači da je Barcelona pala ne treće mjesto liugaške ljestvice, ispred nje je sada i Sevilla, a vodeći Real Madrid ima pet bodova prednosti i odigranu utakmicu manje.

Rakitić izvan sastava

Villarreal je poveo u 49. minuti nakon savršeno odigranog kontranapada. Pato je sjajno povukao i proigrao Nicolu Sansonea, a talijanski napadač je iskosa s desne strane poslao loptu u mrežu. Barcelona je pritiskala u nastavku utakmice, u dva je navrata od suca neuspješno tražila da pokaže na bijelu točku, Messi je pogodio i vratnicu, da bi tek u samoj završnici uspjela doći do boda. Argentincu je to bio 25. pogodak ove sezone u 22 odigrane utakmice u svim natjecanjima.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nije konkurirao za utakmicu protiv Villarreala, trener Luis Enrique ga je bez objašnjenja izostavio iz sastava.