PONOVNO PROTESTIRAJU / U Hajduku nezadovoljni izborom suca za derbi protiv Rijeke: 'Déjà vu, svaka čast!'

Navijači Hajduka ne pamte suca Čulinu po dobrome. On je sudio utakmicu u Koprivnici koja je bila puna nemilih scena

30.1.2023.
17:26

Hajduk će nakon debakla u Puli protiv Istre (3:0) sljedeće nedjelje u derbiju 20. kola SuperSport HNL-a na Poljudu ugostiti Rijeku. HNS je danas objavio koje suce je delegirao za sljedeće kolo pa će tako veliki derbi na Poljudu suditi Ante Čulina iz Zagreba.

Hajduk očito nije zadovoljan izborom Čuline, što je klub prokomentirao na Facebooku. Označili su se na lokaciji u Koprivnici uz fotografiju Čuljka i status "Déjà vu. Svaka čast!". Čulina je u studenom u susretu 17. kola sudio utakmicu između Slavena i Hajduka u Koprivnici.

19. kolo HNL-a /

Hajdukov krvnik najbolji u ovom kolu, Gorica iznenađujuće dala dvojicu u idealnih 11

Sredinom prvog poluvremena prekinuo je susret zbog divljanja Hajdukovih navijača. Sve je počelo duelom Livaje i Solde u 35. minuti, nakon kojega je Livaja dobio žuti karton zbog prigovora. U sljedećem napadu oštro je ušao u Soldu, nakon čega su domaćini protestirali i tražili isključenje za Hajdukova kapetana.

U tom trenutku s dijela tribine gdje je bila Torcida počeli su letjeti predmeti i pomoćni sudac Anto Marić dvaput je pogođen, nakon čega je Čulina prekinuo utakmicu na više od 15 minuta. Susret je nastavljen, a Slaven se nakon vodstva Hajduka 2:0 u drugom poluvremenu vratio.