ŠOK NA VELLODROMEU / Igor Tudor potučen do koljena u velikom derbiju: Messi i Mbappe razbili Marseille

Nakon ove pobjede PSG na vrhu tablice Ligue 1 ima osman bodova više od Marseillea

26.2.2023.
22:38

U najvećem derbiju francuskog nogometa, Paris St. Germain je na gostovanju sa 3-0 pobijedio Olympique Marseille, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, i sada ima velikih osam bodova prednosti.

KUKOČ OTVORENO /

'Vrijeđali ste i omalovažavali Tudora, vikali da je panj, ista stvar je s Lekom, a istina je da Hajduk nema igrače'

Nakon što je Tudorova momčad početkom veljače u Kupu izbacila PSG, navijači Marseillea priželjkivali su pobjedu i u prvenstvu koja bi zakomplicirala borbu za naslov prvaka.

Međutim, francuski prvak je na krilima Kyliana Mbappea i Lionela Messija ostvario uvjerljivu pobjedu učvrstivši se na vrhu Le Championnata.

Počelo je dobro za Marseille. U 12. minuti Nuno Tavares se sjurio prema vratima, međutim u završnici se spetljao i prilika je otišla u nepovrat. U 23. minuti je zaprijetio i Sead Kološinac, ali je njegov udarac blokiran.

Prvu veliku priliku gosti su pretvorili u vodstvo. Messi je sjajno povukao te asistirao Mbappeu koji je mirno svladao Pau Lopeza. Četiri minute kasnije mladi francuski napadač je uzvratio argentinskom majstoru. Mbappe je sjajnom loptom uposlio Messija, a ovaj zabio za 2-0.

Do kraja poluvremena PSG je imao još nekoliko odličnih prilika, a najbolju je propustio Messi u 33. minuti prebacivši gol iz neposredne blizine. U sudačkoj nadoknadi je Marseille je mogao smanjiti zaostatak. Alexis Sanchez je pucao iz slobodnjaka na rubu šesnaesterca. Međutim, njegov šut pod prečku je obranio Gianluigi Donnarumma.

Ubojiti duo

U nastavku susreta domaćin se pokušao vratiti, pritiskao je i tražio priliku, dok je PSG vrebao iz kontri. Jedna takva je prošla u 55. minuti, a ponovo su u naslovnoj ulozi bili Messi i Mbappe. Argentinac kao asistent, a Francuz kao strijelac.

Bio je to 200-ti Mbappeov pogodak u dresu pariškog kluba kojim se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca sa Edisonom Cavanijem. OM je u 65. minuti imao sjajnu priliku, Under je ubacio, Sanchez sjajno pucao glavom, a Donnarumma obranio.

U posljednjim trenucima susreta Vitinha je mogao zabiti utješni pogodak, ali je Donnarumma obranio njegov udarac.