Ivica Olić prošao 'torturu' u mornaričkoj školi

Felix Magath poznat je kao strog trener koji inzistira na savršenoj fizičkoj pripremljenosti svojih nogometaša do koje često dolazi pomalo neortodoksnim metodama.

7.7.2012.
11:37

Ondje su Vukovi prolazili pravu torturu i treninge snage i izdržljivosti. Jedan od njih bio je penjanje stepenicama pod nagibom od 70 stupnjeva sa suigračem na leđima. "Treninzi su teški. Oni koji izdrže bit će ponosni na sebe", komentirao je napadač Wolfsburga Patrick Helmes. Nakon teških treninga tijekom dana Magath je svojoj momčadi navečer namijenio prijateljsku utakmicu u kojoj su izmučeni Vukovi s 2:1 savladali danski Odense, a odlučujući je gol u posljednjoj minuti iz jedanaesterca zabio je Lakić. U toj je utakmici Olić odigrao prvih 45 minuta, a Lakić cijelo drugo poluvrijeme.

"Možemo vidjeti da će i Olić i Pogatetz (austrijski branič, pristigao iz Hannovera, op.a.) biti vrijedna pojačanja za ovu momčad. Obojica su fokusirani i profesionalci. Pokazuju to na treninzima i obojica rade vrlo naporno", rekao je Magath.