PORAZ U DEBIJU / Trener Hajduka: 'Zaslužili smo pobjedu, a Odjidja može biti primjer svima'

Jure Ivanković nakon poraza u debiju komentirao je utakmic

14.4.2024.
21:33
Pixsell

U susretu 30. kola SuperSport HNL-a Osijek je pred praznim tribinama poljudskog stadiona pobijedio Hajduk sa 2-1 nanijevši Splićanima već peti uzastopni poraz, a Jure Ivanković nakon poraza u debiju komentirao je utakmicu.

NAKON PORAZA HAJDUKA /

Reakcije navijača: 'Dajte prijateljsku protiv pionira da makar jednu dobijemo'

"Ne mogu se nakon prve loše utakmice donositi zaključke. Mladim igračima ovo je prilika da sazriju, skupljaju iskustvo. Ulazak u utakmicu je bio paničan, primili smo lagano dva gola, i to drugi kada smo se stabilizirali. Drugo poluvrijeme je bilo dosta bolje, pogotovo od 60. minute. Tih pola sata je putokaz da možemo. Zaslužili smo pobjedu", Dalmatinski portal prenosi njegove riječi.

Hoće li Perišić igrati u Koprivnici s obzirom na stanje terena?

Vidjet ćemo, osluškujemo stanje nakon svake utakmice.

Što se dogodilo Moufiju?

Već ranije je imao problema s listom, ali mislili smo da može igrati.

Nakon dugo vremena je zaigrao Odjidja, kako ste zadovoljni s njim?

On je veliki profesionalac. Može biti primjer svima. Drago mi je zbog njega. Odradio je utakmicu kako on može.

Kako dalje?

Nema recepta. Moramo se vratiti osnovama, još bolje trenirati. Neke stvari u kojima smo griješili ispraviti. U teškim situacijama se poznaje tko je za Hajduk, a tko ne.

Gdje je prostor za napredak?

Prostora za napredak ima u svim fazama igre. To je nešto što uvijek možete nadograđivati. Izgubili smo čvrstinu koju smo imali ranije. Tada je bilo lakše igrati. Čvrstoća i stabilnost davala nam je sigurnost. Izostankom Marka smanjen je kvalitet, ali smo kreirali dovoljan broj prilika.

Kada se može očekivati povratak Livaje?

U ponedjeljak će odraditi kontrolni pregled, onda ćemo vidjeti kako će se stvari razvijati.

Trajkovski ispred Kalinića, zašto?

Nikola nije spojio tri utakmice u tjedan dana već duži period. Odlučili smo ne riskirati ozljedu. Tijelo mu nije bilo spremno.

Jeste li razmišljali da Sahiti i Dajaku krenu od prve minute?

Brekalo je odradio najbolju utakmicu otkad je u Hajduku. Donijeli smo odluku na osnovu treninga.