TOTTENHAM ĆE SUTRA NAVIJATI ZA UNITED: / Najuporniji pratitelj primaknuo se lideru na samo četiri boda

Ovaj vikend možda je i posljednja prilika da se "zakuha" u Premier ligi. Tottenham je u 33. kolu uvjerljvo pobijedio Bornemouth s 4:0 i primaknuo se vodećem Chelseaju na četiri boda.

15.4.2017.
15:44
AFP, GLYN KIRK

Po prvi put nakon 50 godina, Tottenham je nanizao sedam pobjeda, što je rezultat za svako poštovanje. Tome treba dodati i podatak da je ovo 12. uzastopna pobjeda Spursa na domaćem terenu.

U vodstvo je domaće doveo Dembele u 16. minuti, asistirao mu je udarcem iz kuta Eriksen, koji je s 12 asistencija postao najbolji u Premier ligi ove sezone. Son je tri minute kasnije povisio na 2:0, uz briljantnu asistenciju Harryja Kanea.

Kaneov 20. gol u sezoni

U drugom poluvremenu, Kane se upisao u strijelce i nakon Alana Shearera, Thierryja Henryja i Ruuda van Nistelrooya postao četvrti igrač Premier lige koji je tri sezone za redom zabio 20 i više golova. Ovo je bio Kaneov jubilarni, 20. gol ove sezone.

I na kraju, Vincent Jansen je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 4:0.