TOPLAKOVE TRUPE SRUŠILE GORICU I RAZVESELILE SPLIĆANE: / Drožđek zabio za ostanak u HNL-u iz situacije koja će izazvati raspravu

Ovim kiksom je Gorica izgubila sve šanse za plasman na peto mjesto, a Hajduk je osigurao Europu

10.7.2020.
21:57
Matija Habljak/PIXSELL

U prvoj utakmici 34. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Varaždina pobijedili Goricu s 1-0 i osigurali ostanak.

VARAŽDINCI U TOTALNOM TRANSU: /

Ludnica u Gorici, pogledajte kako su proslavili ostanak u HNL-u, Toplak objavio snimku iz svlačionice

Varaždin, momčad koja je hit nastavka prvenstva, došla je do pobjede kod Gorice i s ta tri boda praktički osigurala ostanak jer imaju devet bodova i bolji međusobni omjer protiv Istre.

10.07.2020.,Velika Gorica - Gradski stadion Velika Gorica, 34. kolo prve HNL, Gorica - Varazdin. Senic Matej Photo: Matija Habljak/PIXSELL

U sedmoj minuti vratar Gorice Kahlina obranio je šut Rodina iz velike blizine, a četiri minute kasnije igrač domaćih Babec je pogodio gredu. Napadač GoriceMudrinski propustio je dvije velike šanse u prvom poluvremenu, u kojem se igrao dobar nogomet, ali nije bilo golova.

U 74. minuti Varaždin je došao do pobjede iz kaznenog udarca, dosuđenog nakon igranja rukom Čabraje i gotovo desetminutnog provjeravanja VAR-a, a s bijele točke precizan je bio DomagojDrožđek.

Dvoboj se igrao na Gradskom stadionu, a sudio je Župan.

Strijelci: 0-1 Drožđek (74pen)