TO NIJE USPJELO NI ARSENALU: / Oštrc izdržao jedno poluvrijeme protiv Dinama

U Zlataru je u utorak bio praznik: kod lokalnog županijskog drugoligaša Oštrca u šesnaestini finala Hrvatskog kupa gostovao je Dinamo!

22.9.2015.
17:48
PIXSELL, Marko Jurinec

Oko 2000 gledatelja natiskalo se na tribine lokalnog igrališta kako bi vidjelo sudionika Lige prvaka koji je prije manje od tjedan dana svladao veliki Arsenal. Ako ništa drugo, Zagorci se mogu tješiti da su u prvom poluvremenu prošli bolje od Arsenala koji je već na odmor u Maksimiru otišao u rezultatskom deficitu. U Zlataru je nakon uvodnih 45 minuta bilo 1:1.

Debi Morrisa

Trener ModrihZoran Mamić izveo je na teren momčad sastavljenu uglavnom od igrača koji ne dobivaju previše prilika ili igraju za Dinamo II. Našlo se tako mjesta u udarnoj jedanaestorici i za Kobija Morrisa, 20-godišnjeg stopera i mladog hrvatskog reprezentativca. Priliku su dobili i Gojak, Musa, Çekiçi, a kapetansku je vrpcu nosio mlađahni Ante Ćorić.

FEŠTA U ZAGORJU: Cijeli Zlatar došao gledati Dinamo

Dinamo je poveo u 26. minuti nakon što je Çekiçi srušen u kaznenom prostoru, a s bijele točke precizan bio Machado. Oštrc se, međutim, nije dao i u 44. je minuti došao do izjednačenja preko Marka Trčaka čiji je gol izazvao ludilo među gledateljima.

Dva gola Çekiçija

U nastavku su se gosti ipak pribrali i lakoćom otpuhnuli nedorasle domaćine. Već u 50. minuti je Morris doveo Dinamo u novo vodstvo, a samo pet minuta kasnije već je bilo 3:1 zahvaljujući Çekiçiju. Do kraja utakmice zabili su i Hodžić, Olmo, još jednom Çekiçi, te na koncu Matel.

Spomenimo i da je Mamić u drugom poluvremenu dao priliku još trojici mladića, pa su tako zaigrali Moro, Badji i Soldo.