OSJEČANI OSTALI NA KORAK DO ČUDA: / Bijelo-plavi pobjedom završili europsku sezonu, Zekića i društvo milimetri dijelili do velikog preokreta

U uzvratnom susretu posljednjeg kola kvalifikacija za Europsku ligu Osijek je u St. Poltenu pobijedio bečku Austriju 1-0, ali to nije bilo dovoljno za prolaz jer u prvom susretu izgubio 1-2

24.8.2017.
21:44

Jedini pogodak na utakmice zabio je Gabriel Boban u 62. minuti. Nažalost, to nije bilo dovoljno i Osijek se oprostio od Europe zbog manje postignutih golova u gostima.

Zanimljivo, bečka Austrija nije ugostila Osijek na svom Ernst Happel stadionu već u obližnjem St. Pöltenu jer je na 'Prateru' koncert Robbieja Williamsa.

Nakon domaćeg poraza, Osijek je u Austriju stigao po čudo. I ostao korak do podviga.

Austrija je bolje ušla u susret i kontrolirala je igru veći dio prvog poluvremena. Osijek je svoju priliku tražio iz kontranapada.

Prva je zaprijetila Austrija, ali je Monschein bio neprecizan. Isti je igrač u 40. minuti imao sjajnu priliku, no s pet metara je uzdrmao gredu. U 55. minuti je zaprijetio i Holzhauser iz slobodnog udarca, ali je Malenica obranio njegov udarac.

Osijek je svoju priliku dočekao u 62. minuti i iskoristio je. Mudražija je sjajnom dugom loptom uposlio Bobana koji je odlično primio loptu u kaznenom prostoru i zabio za 1-0. Isti je igrač u 78. minuti imao sjajnu priliku za drugi pogodak. Bočkaj je ubacio iz kornera, a Boban sam iz blizine pucao pored gola.

U 81. minuti Austrija je mogla izjednačiti, no Malenica je obranio neugodan udarac Friesenbichlera. U samoj završnici Osijek je krenuo na sve ili ništa, junački se borio, ali nije uspio ugurati drugi gol u mrežu.

Nakon što su u prva tri pretkola izbacili UE Santa Colomu, potom švicarski Luzern, te ugledni nizozemski sastav PSV Eindhoven, Osječani su europsku priču završili u posljednjem kolu kvalifikacija.

AUSTRIA - OSIJEK 0-1

ST. POLTEN. NV Arena - 7,500 gledatelja; Sudac: Vladislav bezborodov (Rus);

Strijelac: 0-1 Boban (62)

Žuti kartoni: De Paula / Ejupi

Crveni karton: -

AUSTRIA: Hadžikić - De Paula, Mohammed, Westermann, Martschinko - Serbest (od 80. Salamon) Holzhauser - Tajouri-Shardi, Prokop (od 90. Borković), Felipe Pires - Monschein (od 69. Friesenbichler)

OSIJEK: Malenica - Šorša, Škorić, Barać, Barišić - Mioč, Mudražija (od 83. Šimunec) - Bočkaj, Pušić (od 46. Boban), Grezda (od 69. Grgić) - Ejupi

UŽIVO

Austria Beč - Osijek 0:1

Austrija Beč: Hadžikić - De Paula, Mohammed, Westermann, Holzhauser - Serbest - Felipe Pires, Prokop, Holzhauser, Tajouri-Shradi - Monschein

Osijek: Malenica - Šorša, Škorić, Barać, Barišić - Mioč, Pušić, Mudražija - Grezda, Ejupi, Bočkaj

Kraj

81' Salamon je tukao, Malenica je dobro reagirao.

79' Bočkaj je ubacio iz kornera, Boban je tukao glavom, lopta je odsjela pokraj lijeve vratnice.

62' GOOL Boban je primio loptu u šesnaestercu, sjano je tukao, a lopta se od desne vratnice odbila u mrežu.

56' Mudražija tukao pokraj lijeve vratnice.

53' Holzhauser je zaprijetio iz slobodnog udarca, Malenica je loptu odbio u korner.

50' Šorša je pronašao Bobana u šesnaestercu, ali jnjegov udarac iz voleja nije bio precizan.

46' Barać je dugom lotom pronašao Šoršu na vrhu 16-erca, on je proigrao Mudražiju, ali je nejgov udarac blokirao Hadžikić.

46' Utakmica se nastavila. U svlačionici je ostao Pušić, a ušao je Boban.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Mohammed je tukao glavom, ali se na odmor ide bez golova.

34' Holzhauser tukao iz daljine preko grede.

28' Grezda je primio dobar pas, tukao je po golu, ali je pogodio suparnika.

18' Tajour-Shradi je krenuo je u kontru po lijevoj strani, na kraju je loše ubacio.

9' Malenica je zaustavio pokušaj Prokopa.

6' Mioč je napravio prekršaj u napadu u suparničkom 16-ercu.

5' Grezda je s uspio pobjeći Martschinku i ući u šesnaesterac gdje je došao u kontakt s Westermannom nakon čega je pao, a ali sudac nije reagirao.

3' Žuti karton je dobio De Paula jer je rukama povlačio Bočkaja.

1' Počela je utakmica.