TALIJANI BI NAKON 60 GODINA MOGLI OSTATI BEZ SP-a: / Šveđani sredili Azzurre, a to je dobra vijest i za Hrvatsku

Reprezentacija Švedske u prvoj je utakmici dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji pred svojim navijačima u Solni svladala Italiju s 1-0.

10.11.2017.
22:59

Pogodak koji je Šveđanima donio sasvim lijepu prednost uoči uzvrata u 61. je minuti postigao veznjak grčkog AEK-a Jakob Johansson. Nakon ubacivanja iz auta Ola Toivonen je glavom proslijedio loptu do Johanssona, ovaj je opalio s ruba šesnaesterca, a na putu do gola lopta je pogodila Danielea De Rossija i prevarila Gianluigija Buffona.

ŠTO BI HRVATSKOJ MOGAO DONIJETI ŽDRIJEB ZA SP? /

Ako potvrde prolaz, Vatreni bi mogli u skupinu smrti

Hrvatska skače u drugi bubanj?

Najbolju priliku za goste imao je Matteo Darmian koji je u 71. minuti pogodio vratnicu. Čvrsta švedska obrana izdržala je do kraja sve talijanske nalete i osigurala si vrijednu pobjedu, prvu protiv Azzurra nakon 1958. godine.

Četverostruki svjetski prvaci su u posljednjih pet utakmica postigli ukupno tri gola, tako da je jasno da ih čeka vrlo težak posao u uzvratu koji se u ponedjeljak igra u Milanu. Italija posljednji put na SP-u nije igrala davne 1958. godine.

Eventualno ispadanje Italije moglo bi pomoći i Hrvatskoj koja će, ako se plasira na SP, skočiti iz trećeg u drugi jakosni bubanj prilikom ždrijeba.