TAKO BLIZU, A TAKO DALEKO: / Nacional nije uspio izboriti Final Four zahvaljujući golu Šajahmetova s centra igrališta

26.11.2016.
22:37

Tako blizu, a tako daleko! Izraz kojim bi smo najbolje opisali Nacional i njih pohod na Final Four, što bi bila svojevsrna senzacija.

Naime, Nacionalu je u utakmici protiv Ugre bio i dovoljan bod za nastup na turniru četiri najbolje malonogometne momčadi "Starog kontinenta", ali Zagrepčani nisu uspjeli.

Do te prilike Nacionale je došao pobjedama nad Arazom (2-1) i Hamburgom (10-1), bio dovoljan i bod, a do 29. minute su uspijevali u tome te bili ravnopravan protivnik momčadi iz Jugorska.

Nakon što je prvo poluvrijeme okončano bez golova, Ugra je povela golom Kotljarova u 24. minuti, a Nacional je uspio izjednačiti preko Jelovčiča u 25. minuti.

No, europski prvak je došao do nove prednosti pogotkom Šajahmetova u 29. minuti gotovo s centra igrališta. Na 3-1 je povećao Caio u 36. minuti, a kada je Nacional izvukao vratara, dvije i pol minute prije kraja Davidov pogađa za 4-1, da bi u 39. minuti Afanasjev dao gol za konačnih 5-1.