NEPOZNATO O POZNATOME / Sve što trebate znati o derbiju: Povijesne činjenice, aktualna stanja i koji je Vatreni zabio posljednji gol na Poljudu

Tekstualni prijenos pratite na našem portalu od 18 sati.

21.10.2022.
12:25
Pixsell.hr

Dinamo i Hajduk danas od 18 sati na Poljudu igraju drugi ovogodišnji derbi. Dinamo je uvjerljivo prva momčad lige s čak osam bodova prednosti nad drugim Hajdukom. U slučaju pobjede na Poljudu, Modri bi pobjegli na velikih plus 11, čime bi napravili dobar korak prema novom naslovu prvaka.

SUPERSPORT HNL DERBI /

Dinamo i Hajduk remizirali na Poljudu: Hajduk poveo nakon dominacije u prvom poluvremenu, Dinamo izjednačio iz penala

Današnja utakmica bit će ukupno 101. derbi u HNL-u. Dinamo i Hajduk dosad su odigrali 100 međusobnih utakmica, a mi vam donosimo podatke koje možda niste znali:

U dosadašnjih 100 odigranih derbija u HNL-u, Dinamo je slavio 47 puta, Hajduk 28, dok ih je 25 završilo neodlučeno.

Ukupna gol-razlika na strani je Modrih, 142:100, dok je na Poljudu na strani Hajduka (61:51).

U poljudskim obračunima, 20 puta je slavio Hajduk, Dinamo 13, dok je 16 susreta završilo bez pobjednika.

Modri na Poljudu nisu slavili od rujna 2020. godine i 2:1 pobjede, a posljednji pogodak upisao je Lovro Majer u svibnju 2021. godine.

Ove sezone Modri su slavili u prvom ogledu na Maksimiru (4:1), te boljim izvođenjem penala u Superkupu.

U redovima Hajduka neće biti Nikole Kalinića i Grgića, dok je upitan nastup kapetana Kalinića.

Dinamo će na Poljud bez viroznih Emrelija, Bulata, Nevistića i Štefulja, dok bi Ljubičić trebao nastupiti.