Gorica - Slaven Belupo 2-2 / Svašta se danas događalo u Velikoj Gorici: Imamo najluđih 10 minuta ove sezone u HNL-u

Od 50. do 54. pala tri gola u Velikoj Gorici

25.8.2023.
22:14
Slavko Midzor/PIXSELL

U prvoj utakmici 6. kola HNL-a Gorica i Slaven Belupo su igrali 2-2 (1-0).

Oba gola za domaće postigao je Merveil Ndockyt (45+4, 52), dok su strijelci za goste bili Arber Hoxha (50) i Benedikt Mioč (54). Također, imamo i najluđih deset minuta ove sezone u HNL-u.

Sva četiri pogotka postignuta u razmaku od samo 10-ak minuta čiste igre. Domaće je u vodstvo doveo Ndockyt praktički posljednjim udarcem u prvom poluvremenu kada se odlučio na udarac sa 25 metara koji je završio u donjem desnom kutu.

SVI SMO UZ TEBE, MAJSTORE /

Stadion u Velikoj Gorici promrzo od straha: Napadač Slavena dobio laktom u glavu, odvela ga hitna

Sva tri ostala gola pala su u razdoblju od 50. do 54. minute. Prvo je Hoxha poravnao nakon što mu je Akberpornu glavom prebacio loptu na drugu vratnicu nakon kornera, zatim je Ndockyt vratio prednost domaćima, prethodno je Vujnović odlično primirio jednu dzgu loptu, navukao na sebe dva igrača i onda pravodobno uoslio natrčalog suigrača koji je uputio precizan udarac sa 12 metara.

No, to je vodstvo trajalo samo dvije minute, a onda domaća obrana nije dobro očistila jedno ubacivanje u kazeni prostor, lopta je pala pred Mioča koji je preciznim udarcem sa 16 metara postavio konačni rezultat.

Peta Gorixa sada ima šest bdova, kao i sedmi Slaven Belupo, a na istom je bodovnom učinku i četvrti Varaždin.

Na vrhu je Hajduk sa 12 bodova, drugi Osijek ima 10, a treća Rijeka devet.