STRAHONJA UKAZAO NA VELIKU POGREŠKU SUCA U KORIST HAJDUKA: / 'To je bilo za crveni karton, sudac je odmah trebao vidjeti'

Vratar Hajduka Posavec igrao je rukom izvan kaznenog prostora, što je, prema mišljenju Strahonje bio potez za crveni karton

28.10.2019.
21:04
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobijedili su u 13. kolu Prve HNL Slaven Belupo sa 2:0 i sa 27 osvojenih bodova ponovno došao na prvo mjesto ispred Dinama koji ima 25, ali i dvije utakmice manje.

Utakmicu su obilježile dvije kontroverzne situacije. U 74. minuti igrači Slaven Belupa mislili su da su postigli gol i počeli slaviti pa je i vrtatar gostiju otišao do svoje klupe, ali udarac Glavčića nakon pogreške vratara Hajduka Posavca je pogodio vratnicu. Lopta je brzo došla na polovinu gostiju, a kapetan Juranović ju je poslao u prazna vrata na koja se nije uspio vratiti Ježina.

SVJETSKI MEDIJI PIŠU O GOLU HAJDUKA: /

Vijest o najbizarnijem pogotku u HNL-u širi se van Hrvatske

Prije svega - crveni za Posavca

HRT-ov stručni sukomentator za suđenje Mario Strahonja u emisiji Stadion rekao je da je gol u takvoj situaciji regularan, no skrenuo je pažnju na još jedan detalj.

Naime, u 30. minuti vratar Hajduka Posavec igrao je rukom izvan kaznenog prostora, što je, prema mišljenju Strahonje bio potez za crveni karton.

"Vratar Posavec trebao je dobiti crveni karton, a Slaven Belupo slobodni udarac i u nastavku igrati s igračem više. Treba amnestirati pomoćnika koji zbog položaja Posavčeva tijela nije mogao vidjeti situaciju. Glavni sudac je taj koji to treba vidjeti. Ovdje opet vidimo koliko nam treba VAR", rekao je Strahonja u HTV-ovoj emisiji.