STRAHONJA OBJASNIO SPORNU SITUACIJU IZ UTAKMICE S FRANCUZIMA: / Benkoviću je za sličnu situaciju sudilo penal, ali...

21.6.2019.
23:19

Hrvatska nogometna U21 reprezentacija ispala je s europskog prvenstva. Momčad Nenada Gračana nakon poraza od Rumunjske izgubila je i od Francuza 1:0 i tako izgubila svaku šansu za prolazak skupine. jedini pogodak postigao je Dembele u osmoj minuti susreta.

Sporna situacija na utakmici bila je u 64. minuti kad su nakon igranja rukom francuskog stopera naši reprezentativi tražili penal. No, izgleda da za to nisu imali argumenata.

MLADI VATRENI NESLAVNO ISPALI S EUROPSKOG PRVENSTVA: /

Francuzi minimalnom pobjedom izbacili Hrvatsku iz svih kombinacija

"U ovoj situaciji lopta se neočekivano odbila od suigrača, potom je udarila u pod, a ruka je odlazila od lopte i zbog toga ovo nije bilo za kazneni udarac. Ovdje se i dogodila tiha provjera u VAR sobi", objasnio je HRT-ov stručnjak za suđenje Mario Strahonja.

Strahonja je objasnio i po čemu je takvo igranje rukom drugačije od onog Benkovićevog u utakmici s Rumunjskom.

"Tamo je lopta bila u neprirodnom položaju i spriječila prolaz dalje, a i napadač je tu uputio loptu", zaključio je Strahonja.

Sve nade u plasman u polufinale za Nenada Gračana i njegovu momčad završile su porazom od Francuza. Francuska i Rumunjska igrat će u posljednjem kolu za prvo mjesto u skupini, dok će Hrvatska i Engleska igrati za prestiž. Inače, tko se plasira u polufinale Europskog prvenstva ide na Olimpijske igre u Tokio-