ŠTO SE DOGAĐALO NA KRAJU UTAKMICE OSIJEKA I BASELA? / 'Nisam vidio da je Bjelica gurnuo igrača, razumio sam nešto i išao smirivati...'

17.9.2020.
23:59
Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka treću sezonu uzastopce završavaju svoj europski put porazom u 2. pretkolu Europske lige. Prije dvije godine ispali su od Rangersa, lani od sofijskog CSKA, a ovoga puta od Basela koji je u Gradskom vrtu pobijedio sa 2:1.

Prva europska utakmica Osijeka u ovoj sezoni nažalost, bila je i posljednja.

Švicarski velikan, koji je prošle sezone stigao do četvrtfinala Europske lige, slavio je u Osijeku, premda je moglo biti i drugačije. Gosti su na poluvremenu imali 2:0, Osijek je u nastavku zaigrao daleko bolje, no uspio je tek smanjiti.

Strijelci za Basel bili su Arthur Cabral (18′) i Valentin Stocker (44′), dok je za Osijek zabio Ante Majstorović (84′).

BJELICA OTKRIO ŠTO JE REKAO IGRAČIMA NA POLUVREMENU I ZAŠTO SU POČELI IGRATI ATOMSKI NOGOMET: /

Najavio i pojačanja koja uskoro stižu

Misteriozan događaj

Nakon utakmice za medije je progovorio trener pobjedničke momčadi Ciriaco Sforza.

"Prvo poluvrijeme odlično smo odigrali, u drugom smo malo pali. Nisam zadovoljan prikazanom igrom. Osijek je jaka i dobra trkačka ekipa, zasluženo smo pobijedili“, rekao je Sforza nakon utakmice te dodao.

"Ekipa ima potpuno novog trenera, igrači su umorni, sezona im je završila prije 30 dana i imali su samo nekoliko dana odmora, a Cabral se kasnije priključio pripremama.“

Osvrnuo se strateg Basela i na događaj s kraja utakmice. Nije jasno o čemu se radi, kamere nisu uhvatile taj dio, no izgleda da je došlo do nekakvog "koškanja" na kraju utakmice.

"Problema s Bjelicom nemam, samo sam htio smiriti situaciju. Razumio sam nešto na španjolskom i išao sam samo smirivati situaciju, s tom namjerom. Nisam vidio je li gurnuo našeg igrača“, objasnio je trener Basela.