PREGLED DANA / Srbija pala u Budimpešti, sa susjedima će se boriti u ključnoj utakmici za Euro

Veliku pobjedu ostvarila je Mađarska i bitno se približila prvenstvu u Njemačkoj jer sada na vrhu ljestvice ima 13 bodova, odnosno, tri više od Srbije, a pet više od Crne Gore.

14.10.2023.
23:20

U derbiju kvalifikacijske skupine G za odlazak na EURO nogometaši Mađarske su pred svojim navijačima u Budimpešti pobijedili Srbiju 2-1.

KVALIFIKACIJE ZA EURO /

Slovenija napravila velik korak ka prvenstvu, junak je mladi suigrač Danija Olma, Bugari šaptom pali u Sofiji

Mađarska i Srbija odigrale su u jakom ritmu vrlo zanimljivu utakmicu. Pregršt prilika su imale obje reprezentacije, a nikakvo iznenađenje ne bi bilo i da su slavili gosti. Svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu, a posebno treba istaknuti onaj za 2-1 koji je sjajno postigao mađarski igrač Sallai, preciznim i jakim udarcem s 20 metara, u 34. minuti.

Mađarska je i vodila od 20. minute golom Varge, dok je u 33. izjednačio Pavlović lijepim trzajem glavom nakon kornera. U drugom poluvremenu Srbija je imala brojne propuštene šanse. Primjerice, u 71. minuti, u istoj akciji, gostujući su igrači dva puta pogađali okvir vrata, dok u 93. minuti iz neposredne blizine za 2-2 nije uspio zabiti Milenković.

Vodeća Mađarska sada ima 13 bodova, tri više od Srbije, s tim da Mađari imaju utakmicu manje. Treća Crna Gora je na osam bodova.

Bugarska pala u Litvi

U toj su skupini, u Sofiji, ranije igrali Bugarska i Litva, dvije jedine reprezentacije tog okruženja bez pobjede. Nakon 90 sofijskih minuta bez pobjede je još jedino Bugarska jer je Litva slavila s 2-0. U 42. minuti je domaći igrač Kraev zaradio drugi žuti karton nakon čega je Litva iskoristila igrača više i naplatila ga s dva pogotka do kraja.

Italija je u Bariju rutinski svladala Maltu 4-0 u sklopu skupine C. Bonaventura je golom u 22. minuti načeo Maltežane, dok je potom posao dovršio igrač Sassuola Berardi koji je zabio dva pogotka, u 45. i 63. minuti za 3-0. Sve je zaokružio Frattesi golom u sudačkoj nadoknadi.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.