SUDAC I RONALDO UNIŠTILI BAYERN: / Branitelji naslova tek nakon produžetaka izborili polufinale

18.4.2017.
23:11

REAL MADRID - BAYERN 4-2

REAL MADRID: Navas; Carvajal, Ramos, Nacho, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modrić; Isco, Benzema, Ronaldo

BAYERN: Neuer; Lahm, Boateng, Hummels, Alaba; Alonso, Vidal, Thiago; Robben, Ribery, Lewandowski

STRIJELCI: 0-1 Lewandowski (53 - 11m), 1-1 Ronaldo (76), 1-2 Ramos (78 - ag), 2-2 Ronaldo (105), 3-2 Ronaldo (109), 4-2 Asensio (112)

S obzirom na prednost koju je Real donio iz Münchena, bilo je za očekivati da će Zinedine Zidane svoju taktiku graditi na čvrstoj obrani i brzim kontranapadima. Bayern je u prvom poluvremenu konkretno zaprijetio samo u 9. minuti, kad je Thiago Alcantara dobro pucao, ali je Marcelo blokirao njegov udarac.

Od 26. minute nizale su opasne akcije pred vratima Bavaraca. Prvi je opasan udarac u donji desni kut uputio Carvajal, ali se Neuer ispružio i uspio odbiti loptu. Dvije minute poslije vratar Bayerna bio je svladan, ali je Ramosov udarac iz srca kaznenog prostora s gol-crte očistio Boateng.

BAYERN JE POKRADEN, ONI U TO NE SUMNJAJU: /

Korisnici Twittera pokazali palac prema dolje Ronaldu i Realu

Lewandowski miran s bijele točke

Neke od Realovih prilika ostale su neiskorištene zbog sebičnosti Cristiana Ronalda. U 36. minuti je odlučio sam završiti kontru '2 na 1' u kojoj je mogao dodati Benzemi. Ovako je Portugalčev udarac završio u Neueru. Sedam minuta poslije ponovno je Ronaldo bio u dobroj poziciji s lijeve strane, ali je s desetak metara promašio vrata.

U posljednjoj minuti prvog dijela po treći put je Toni Kroos zaprijetio suigraču iz reprezentacije, ali je Neuer ponovno izašao kao pobjednik, tako da je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, što je potpuno odgovaralo domaćoj momčadi.

No, već početkom drugog poluvremena situacija na terenu se potpuno promijenila. U 51. minuti Robben je dobio povratnu loptu na desetak metera, ali malo iza leđa pa nije uspio uputiti snažan udarac. Ipak, lopta je išla prema mreži, ali je s gol-crte glavom očistio Marcelo. Ni minutu poslije Robben je ponovno bio u naslovnoj ulozi. Sjurio se u kazneni prostor s lijeve strane, Casemiro ga je srušio, a Kassai opravdano pokazao na bijelu točku. Najbolji strijelac Bayerna Robert Lewandowski uzeo je loptu i mirno realizirao kazneni udarac.

Bayernova ofenziva je popustila nakon dvadesetak minuta, što je domaća momčad ponovno iskoristila kako bi zaprijetila Neueru. U 74. minuti je i Luka Modrić došao u priliku testirati ponajboljeg svjetskog vratara, ali je Neuer bio siguran. No, dvije minute poslije Cristiano Ronaldo je po treći put u dvije utakmice uspio svladati njemačkog vratara. Casemiro je izborio loptu na 30-ak metara i uputio odličan centaršut. Ronaldo je za trenutak izbjegao pažnji čuvara i preciznim udarcem glavom postigao svoj 101. pogodak u europskim natjecanjima za izjednačenje.

Neopravdano isključenje

Samo dvije minute trajalo veselje domaćih navijača. Sergio Ramos bio je ključan igrač u osvajanju posljednja dva naslova europskog prvaka, a u ovom je dvoboju pomogao Bayernu da izbori dodatnih pola sata. Müller i Lewandowski su opasno krenuli prema vratima Reala, a kapetan Madriđana je u pokušaju otklanjanja opasnosti loptu poslao u vlastitu mrežu.

Do kraja dvoboja nije bilo opasnijih situacija za vratare, ali u 84. minuti sudac Kassai donio je pogrešnu procjenu i oštetio goste, kad je ispravan start Artura Vidala ocijenio prekršajem za žuti karton, što je bio kraj utakmice za čileanskog reprezentativca koji je već od šeste minute igrao s javnom opomenom.

Mađarski arbitar je sa svojim pomoćnicima pomogao aktualnom europskom prvaku i u produžetku. Sergio Ramos se iskupio za autogol u 105. minuti kad je ubacio za Cristiana Ronalda. Portugalac je primio loptu prsima, spustio na lijevu nogu i pogodio za 2-2. Portugalčev pogodak trebao je biti poništen, ali Kassaijev pomoćnik je propustio signalizirati zaleđe u kojem se Ronaldo nalazio kad mu je lopta upućena.

Potpuno iscrpljeni nogometaši Bayerna potpuno su pali u drugoj polovici produžetka, kad je Real postigao još dva pogotka za rezultatski uvjerljivu pobjedu. U 109. minuti Marcelo je projurio kroz statičnu obranu Bavaraca, izašao sam pred Neuera te asistirao usamljenom Cristianu Ronaldu za njegov stoti pogodak u Ligi prvaka. Tri minute poslije Asensio je uzeo loptu prošao po desnoj strani i pogodio suprotni kut Neuerovih vrata za konačnih 4-2 i sedmi uzastopni prolaz Reala u polufinale Lige prvaka.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i ponovno bio kohezivni element između Realove obrane i napada. Mateo Kovačić ušao je u 114. minuti.

UŽIVO:

120' - KRAJ UTAKMICE, REAL JE NAKON PRODUŽETAKA SLAVIO S 4-2.

114' - Posljednja izmjena u Realu: ulazi naš Mateo Kovačić umjesto Tonija Kroosa.

112' - Asensio se u solo-prodoru probio kroz sredinu, ušao u kazneni prostor i malo iskosa s desne strane svladao Neuera.

112' - GOOOOOOL! REAL MADRID VODI S 4-2.

109'- Marcelo se sjajno probio s lijeve strane, ubacio se u sredinu, izbio sam pred Neuera te gurnuo loptu Ronaldu za hat-trick.

109' - GOOOOOOL! REAL MADRID VODI S 3-2.

106' - POČEO JE DRUGI PODUŽETAK.

105+1' KRAJ PRVOG PRODUŽETKA.

105' - Ubacio je Ramos, Ronaldo je ostao potpuno sam na desetak metara i lakoćom matirao Neuera. Snimka je, međutim, potvrdila da je Ronaldo bio u velikom zaleđu.

105' - GOOOOOOL! REAL MADRID JE IZJEDNAČIO NA 2-2.

100' - Ronaldo je bio u dobroj prilici, ali je opalio loptu daleko od gola.

99' - Asensio je pokušao s desetak meatra udaljenosti, opet je to odlično skinuo Neuer.

98' - Robben je proigrao Douglasa, ali ovaj je poslao loptu pored gola.

97' - Ronaldo je odlično pucao, ali Neuer još ljepše obranio. U nastavku akcije Marceloje pucao pored gola.

94' - Igra se prilično oprezno na početku prvog produžetka.

91' - POČEO JE PRVI PRODUŽETAK.

90+4' - KRAJ OSNOVNOG DIJELA UTAKMICE, BAYERN VODI S 2-1. SLIJEDE PRODUŽECI.

90+4' - Ramos je pucao glavom ankon kornera, ali nije dobro naciljao.

90+1' - Modrić je pucao s 20-ak metara, ali otišla je lopta pored gola.

88' - Posljednja zamjena kod Bayerna: Lewandowski izlazi, a Kimmich ulazi.

84' - CRVENI KARTON ZA VIDALA! Čileanac je izbio loptu ispred Asesnsija, a ovaj pao preko njega. Suac je napravio veliku pogrešku, pokazavši Vidalu drugi žuti karton.

83' - Vazquez je pokušao iz voleja nakon nabacivanja Marcela, ali pogodio je mrežu s vanjske strane.

78' - Müller je prsima spustio loptu, a Ramos je nespretno ugurao u vlastitu mrežu.

78 - GOOOOOOOL! BAYERN VODI S 2-1.

76' - Casemiro se pridigao nakon pada i fantastično nabacio u kazneni prostor, a Ronaldo glavommatirao Neuera za 1-1.

76' - GOOOOOOOL! REAL JE IZJEDNAČIO NA 1-1.

75' - Hummels je dobio žuti karton nakon prekršaja na Modriću, neće ga biti u polufinalu ako Bayern prođe.

74' - Modrić je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i pucao iskosa, ali ravno u ruke Neuera.

73' - Carvajal je povukao kontranapad, ali bio je sebičan u završnici i njegov je udarac blokiran.

71' - Po jedna izmjena u svakom sastavu: kod Bayerna je u igri Douglas Costa umjesto Riberyja, a kod Reala Lucas Vazquez umjesto Isca.

69' - Velika je gužva bila pred golom Reala, ali uspio se lopte na kraju dokopati Navas.

67' - Asensio je ubacio s lijeve strane, ali presjekao je loptu Neuer.

64' - Prva izmjena kod Reala: Asensio je ušao umjesto Benzeme.

61' - U Leicesteru je Vardy izjednačio na 1-1. Atletico ukupno i dalje ima prednost (2-1).

60' - Bayern sada opet dominira i traži drugi gol kojibi ga gurnuo prema polufinalu. S ovim rezultatom još uvijek dalje ide Real.

57' - Ribery je bio u dobroj prilici, ali je Navas obranio bez većih poteškoća.

54' - Samo minuu nako gola nova velika prilika za Bayern, Vidal je pucao preko gola.

53' - GOOOOOOOL! BAYERN VODI S 1-0. Lewandowski je bio precizn s bijele točke.

51' - JEDANAESTERAC ZA BAYERN! Casemiro je srušio Robbena u kaznenom prostoru.

51'- Velika prilika za Bayern. Robben je pucao, a na crti je Marcelo izbio glavom.

50' - Isco je sjajno opalio s ruba šesnaesterca, lopta je otišla koji centimetar od vratnice.

48' - Izveo je Ronaldo slobodnjak iskosa s desne strane, lopta se odbila u korner.

46' - Bayern je 200 minuta bez postignutog gola, najdulje u Ancelottijevoj eri.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REZULTAT JE 0-0.

45' - Novi udarac Kroosa iz daljine, obranio je to Neuer.

42' - Nova sjajna kontra Reala, Marcelo je proigrao Ronalda, a ovaj s iskosa desne strane pucao iznad gola.

39' - Kroos je bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac blikirao Hummels.

36' - Fantastično je Modrić proigrao Ronalda, ovaj je projurio po desnoj strani i pucao iskosa, ali obranio je to Neuer.

34' - Kroos je sada natrčao na loptu na rubu kaznenog prostora, ali poslao ju je preko gola.

29' - A u Leicesteru je Atletico poveo s 1-0 golom Saula i sasvim se približio polufinalu.

28' - Nova velika opasnost pred golom Bayerna. Carvajal je opalio s desne strane, Neuer izbio, a na odbijenu je loptu natrčao Ramos, no njegov je udarac na crti zaustavio Boateng.

26' - Sjajan udarac Carvajala s 20-ak metara, Neuer je to vršcima prstiju obranio, ali sudac je pogriješio jer nije dosudio korner za Real.

23' - Dobra prilika za Real. Marcelo se probio po lijevoj strani i nabacio u sredinu, a Banzemaje glavom pucao pored gola.

18' - Bayern radi veliki pritisak, ali zasad nema konkretnog učinka.

15' - Uspio se sada probiti Marcelo po lijevoj strani i izboriti prvi korner za Real. Nacho je pokušao igrati glavom, ali očistila je to obrana gostiju.

13' - Opasno je stisnuo Bayern, Robben je izborio novi korner. U nastavku akcije je Vidal pucao s ruba šesnaesterca, ali preko gola.

11' - Lewadnowski je uspio izboriti novi korner za goste, ali izbili su to domaći.

9' - Velika opasnost pred golom Reala. Ribery je prošao po lijevoj strani i ubacio pred gol, udarac Thiaga je blokiran, a iz novog je pokušaja Robben poslao loptu preko vrata.

8' - Lewandowski je pokušao glavom, ali otišla je lopta daleko od gola.

6' - Ronaldo je pucao iz slobodnog udarca, ali završila je lopta u živom zidu.

5' - Isco je srušen na rubu kaznenog prostora, žuti karton za Vidala koji neće igrati u polufinalu ako Bayern napravi senzaciju u Madridu.

3' - Pokušaj Robbena je blokiran, a iz kornera koji je uslijedio nije bilo opasnosti za Real.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Sergio Ramos večeras igrao 100. utakmicu u Ligi prvaka. Prije njega je to u Realovom dresu uspjelo Casillasu (150), Raulu (130) i Robertu Carlosu (107).

0' - Objavljeni su i sastavi za večerašnji dvoboj. Real će definitivno biti bez ozlijeđenog Garetha Balea, a Zinedine Zidane je umjesto njega odlučio gurnuti u vatru Isca.