DVOBOJ FAVORITA / Spektakl za početak nove sezone: Duel favorita za osvajanje Premier lige završio dominacijom Liverpoola

Liverpool je slavio protiv Manchester Cityja 3:1 i tako došao do prvog trofeja ove sezone

30.7.2022.
20:35

Momčad Jurgena Kloppa, Liverpool, u spektakularnoj utakmici svladao je Manchester City s 3:1 i došao do novog trofeja. Redsi su osvojili Community Shield, engleski superkup, odnosno susret osvajača Kupa i prvenstva.

OVO NISU OČEKIVALI /

Iznenađenje u Njemačkoj: Velikan ispao od trećeligaša, hrvatski stoper zabio dva gola u pobjedi nad niželigašem

Briljiralo je novo pojačanje Liverpoola, Darwin Nunez, koji se upisao u strijelce, ali i izluđivao obranu aktualnih prvaka. Za Redse su još zabijali Trent Alexander-Arnold te Mohamed Salah. Jedini pogodak za City zabio je Julian Alvarez, momak koji se ovog ljeta priključio iz River Platea.

Poveo je Liverpool u 21. minuti krasnim golom Alexandera-Arnolda, dok je City došao do izjednačenja u 70. minuti. De Bruyne je krasno uposlio Phila Fodena, njegov udarac je obranio Adrian, ali je Alvarez spremio loptu u mrežu za 1:1.

Spektakl uoči početla sezone

Samo 13 minuta kasnije je Salah zabio iz kaznenog udarca, a najstrožu kaznu izborio je Nunez. Kasnije je Urugvajac zabio za 3:1 te je polako isplaćivati 100 milijuna eura koliko je engleski velikan isplatio Benfici za njegove usluge.

Bio je to dvoboj dva najveća favorita za osvajanje Premier lige, ali i klubova od kojih se puno očekuje u Ligi prvaka. Klopp je ovoga puta nadmudrio Pepa Guardioli i stigao do prvog trofeja u novoj sezoni. Podsjetimo, oba su kluba odradila zanimljivo ljeto: Liverpool je napustio važni Sadio Mane, dok su stigli Nunez i Carvalho. City je pak doveo Erlinga Haalanda u spektakularnom transferu iz Borussije Dortmund. Stigli su i Julian Alvarez te Phillips.