SPAS U ZADNJI ČAS: / Istra se dokopala boda i pobjegla Zadru i Osijeku

U posljednjem susretu 31. kola hrvatskog prvenstva u Puli su nogometaši Istre 1961 i Slaven Belupa odigrali neodlučeno 2:2 (1:2).

30.4.2015.
21:01

Gosti su poveli u 11. minuti kada je Makedonac Muzafer Ejupi pogodio iz kaznenog udarca, a u 23. minuti dosuđen je kazneni udarac i za Istru koji je promašio Dejan Radonjić.

Isti se igrač iskupio izjednačujućim pogotkom u 37. minuti nakon solo-prodora, a samo dvije minute kasnije Ejupi je iz protunapada pogodio za novo vodstvo Slaven Belupa. Tri minute prije kraja Radonjić pogotkom nakon ubačaja Heistera spašava Puljane poraza i donosi im važan bod u borbi za ostanak.

Istra je ostala osma s 30 bodova, tri više od Zadra i Osijeka, dok je koprivnička momčad sedma s 35 bodova.

1. Dinamo 31 23 8 0 70-18 77

2. Rijeka 31 19 8 4 65-24 65

3. Hajduk (-3) 31 13 7 11 54-47 43

4. Lokomotiva 31 12 6 13 54-56 42

5. Zagreb 31 11 6 14 38-50 39

6. Split 31 8 13 10 36-40 37

7. Slaven Belupo 31 9 8 14 32-43 35

8. Istra 1961 31 6 12 13 33-52 30