DINAMO NA KOLJENIMA: / Hrabri Hajduk šokirao Modre na Maksimiru i izazvao delirij u Rijeci!

U velikom derbiju 29. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Hajduka su na Maksimiru pobijedili Dinamo s 2-0 i napravili veliku uslugu vodećoj Rijeci.

22.4.2017.
14:20
PIXSELL

DINAMO - HAJDUK 0-2

DINAMO: Livaković - Šitum, Lešković, Perić, Pivarić - Antolić, Moro - Soudani, Knežević, Guilherme - Hodžić

HAJDUK: Stipica - Tudor, Nižić, Terziev, Memolla - Savvas, Jefferson, Hamza - Vlašić, Erceg - Futacs

STRIJELCI: 0-1 Erceg (29), 0-2 Futacs (90)

Nogometaši Hajduka osvojili su tri boda u derbiju i time najviše pomogli Rijeci da osvoji prvi naslov jer ima četiri boda više od Dinama i utakmicu manje budući da tek večeras igra u Puli protiv Istre 1961. Hajduk je ostao na četvrtom mjestu s tri boda iza Osijeka.

ŽESTOKI CINIZAM SPLIĆANA: /

Pogledajte u kakvim su majicama hajdukovci istrčali na Maksimiru

Greda Soudanija

U prvom poluvremenu prvi je zaprijetio Hajduk preko Hamze čiji je oštar udarac s 25 metara Livaković krajnjim naporom izbacio u korner. Uzvratio je Soudani volejom koji je obranio Stipica.

U 29. minuti Futacs je glavom spustio loptu Anti Ercegu čiji prvi udarac je Livaković obranio, ali Hajdukov napadač prvi je došao do odbijene lopte i iz blizine je poslao u mrežu.

Najbliže izjednačenju Dinamo je bio u 36. minuti kada je Soudani atraktivnim volejom s 12 metara silovitim udarcem pogodio gredu od koje se lopta odbila nekoliko centimetara ispred gol linije s koje ju je pokupio vratar Hajduka Dante Stipica.

Sjajni Stipica

U drugom poluvremenu Dinamo je zagospodario terenom i u tom periodu igre Hajduk nije uputio nijedan udarac prema Livakovićevom golu. S druge strane Soudani je u 66. minuti ciljao suprotni kut vratara Stipice koji je efektnom paradom izbio loptu u korner.

Najbolji pojedinac u redovima Hajduka, vratar Stipica, uspio je sačuvati svoju mrežu i u 74. minuti kada je nogom zaustavio udarac Ćorića i svakako je najzaslužniji što su Splićani iz Maksimira odnijeli sva tri boda. Točku na pobjedu Hajduka stavio je Futacs koji u posljednjoj minuti utakmice iskoristio odličnu loptu Kožulja nakon kontre i iz blizine pogodio mrežu i postavio konačan rezultat.

Susret je odigran na Maksimiru je pred 15.000 gledatelja vrlo dobro sudio Vučemilović-Šimunović iz Osijeka.

UŽIVO:

90+4' - KRAJ UTAKMICE, HAJDUK JE POBIJEDIO S 2-0.

90' - Dinamo je sve karte bacio u napad. Sijevnula je ontra Hajduka, Kožulj je s desne strane ubacio u sredinu, a Futacs bez poteškoća matirao Livakovića.

90' - GOOOOOOL! HAJDUIK VODI S 2-0.

85' - Zadnja izmjena kod Hajduka: Tudor je izašao, a u igri je Ismajli.

80' - Dinamo ima čak 68 posto posjeda lopte, ali ništa iz toga nije dobio.

74' - Ćorić je sada uspio pucati, ali Stipica je opet bio siguran.

73' - Sammir se oslobodio čuvara i nabacio u sredinu, ali nije tamo bilo nikoga od njegovih suigrača.

71' - Upaljeno je sada nekoliko baklji na tribini na kojoj su smješteni Dinamovi navijači.

70' - Ćorić je sada napravio dar-mar u kaznenom prostoru, ali uspjeli su to na koncu očistiti hajdukovci.

66' - Lijep udarac Soudanija, ali Stipica je još jednom bio na mjestu.

63' - Dinamo dominira u drugom poluvremenu, Hajduk se odlučio braniti.

62' - Kod Hajduka izlazi Vlašić, a na travnjaku je Kožulj.

58' - Posljednje dvije izmjene kod Dinama: izlaze Guilherme i Moro, a ulaze Ćorić i Gojak.

56' - Pucao je još jednom Hodžić, a Terziev je skrenuo loptu u korner.

53' - Bašić je pucao iz velike daljine, ali nije to bilo posebno opasno za Livakovića.

52' - Velika prilika za Dinamo! Sam je na gol išao Soudani, ali je Stipica uspio obraniti.

51' - Dobio je Hodžić loptu u prostor, pucao je iskosa s desne strane, ali nije bio precizan.

50' - Još je jednom nabacio Pivarić, lopta je završila u gol-autu.

49' - Pivarić je nabacio s lijeve strane, Stipica je izbio loptu iz kaznenog prostora.

48' - Soudani je pucao s vrha šesnaesterca, Stipica je obranio.

46' - Perić je pokušao glavom nakon kornera, ali otišla je lopta pored gola.

46' - Izmjena kod Hajduka: Erceg je ostao u svlačionici, u igri je Bašić.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+2' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, HAJDUK VODI S 1-0.

43' - Antolić je pokušao iz slobodnjaka s lijeve strane, ali otišla je lopta preko gola.

42' - Tudor je dobio žuti karton zbog prekršaja na Leškoviću.

40' - Opet je Dinamova obrana bila u problemima, lopta se odbijala po kaznenom prostoru, ali nisu je hajdukovci uspjeli smjestiti u mrežu.

37' - GREDA! Pivarić je nabacio s lijeve strane, Antolić u nastavku akcije spustio za Soudanija, a ovaj sjajnim udarcem uzdrmao gredu. Dinamo je tražio da sudac prizna gol, ali snimka je potvrdila da se lopta odbila u polje.

32' - Kao što smo i najavili, evo prve izmjene kod Dinama: Sammir je u igri umjesto Kneževića.

30' - Petev je odmah reagirao i podigao Sammira s klupe.

29' - Jednu dugu loptu Futacs je spustio glavom do Ercega. Njegov prvi udarac je Livaković uspio obraniti, ali iz ponovljenog je pokušaja Erceg smjestio loptu u mrežu.

29' - GOOOOOOOOOOOL! HAJDUK VODI S 1-0.

26' - Vlašić je izveo slobodan udarac s 25 metara udaljenosti, ali nije uspio prebaciti živi zid.

25' - Novi korner za Hajduk, još jednom su to domaći nogometaši očistili.

24' - Soudani je sada uspio atraktivno pucati, ali Stipica je opet bio siguran.

21' - Prvi ozbiljniji pokušaj Dinama, Guilherme je pucao iskosa s lijeve strane, ali Stipica je uspio obraniti.

20' - Soudani je pokušao uputiti udarac s ruba kaznenog prostora, ali blokirao je Memolla.

17' - Imali su hajdukovci dva kornera zaredom, ali ništa nisu napravili.

16' - Prva prilika za Hajduk, Hamza se oslobodio čuvara i dobro opalio s gotovo 30 metara, a Livaković je izvadio loptu ispod grede.

14' - Antolić je nabacio iz slobodnog udarca s desne strane, ali očistili su to gosti.

13' - Zatišje u posljednjih pet minuta, a neko je vrijeme ukazivana i pomoć Nižiću.

8' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Erceg zbog prekršaja na Šitumu.

7' - Dinamo je u početnim minutama očekivano preuzeo inicijativu.

6' - Šitum je nabacio s desne strane, a Guilherme nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla visoko preko gola.

4' - Guilherme je ubacio pred gol s lijeve strane, ali završila je lopta u gol-autu.

2' - Stipica je dobro očistio glavom potencijalnu priliku za Dinamo.

1' - POČELA JE UTAKMICA NA MAKSIMIRU.

0' - Samo je još koja minuta do početka velikog derbija.

0' - Hajdukovci su pokazali zavidnu razinu cinizma budući da su na zagrijavanje istrčali u majicama s natpisom 'Respect'. Upravo je tu riječ, umjesto crvenog kartona, u prošlom kolu Soudaniju pokazao sudac Tihomir Pejin nakon divljačkog starta Dinamova nogometaša.

0' - Na stadionu je oko 10.000 gledatelja.

0' - A kao i obično zanimljivo je bilo i prije same utakmice. Više pročitajte .

0' - Objavljeni su sastavi za derbi, a Dinamov trener Ivajlo Petev je iznenadio ostavljanjem Sammira i Ćorića na klupi.