ŠOK NA ETIHADU: / Chelsea velikim preokretom bacio City na koljena, utakmica završila općom tučnjavom i s dva crvena

Derbi 14. kola engleske Premier lige igrao se u Manchesteru gdje je momčad Pepa Guardiole bila domaćin Chelseaju.

3.12.2016.
14:37

Nogometaši Chelsea slavili su u velikom derbiju 14. kola Engleske lige u gostima kod Manchester Citya s 3-1, pa je momčad Antonia Contea obranila vrh ljestvice.

Veliki trenerski okršaj Contea i Pepa Guardiole pripao je Talijanu, mada je City vodio do 60. minute autogolom Garya Cahila iz 45. minute, a početkom drugog dijela De Bruyne i Aguero su promašili čak tri izrazite prilike za 2-0. To se Cityu osvetilo, nakon pola sata igre izjednačio je Diego Costa, a u 80. minute je Willian, koji je ušao kao pričuvao, donio prednost momčadi iz Londona. Konačni rezultat postavio je Eden Hazard u 90. minuti za osmu uzastopnu pobjedu nezadrživog Chelseaja.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade zbog grubog starta na Davidu Luizu isključen je domaći napadač Sergio Aguero, a u istoj minuti zbog hvatanja Fabregasa za vrat i Fernandinho nakon što su igrači Citya posve izgubili živce. Potom je nastala skoro opća tučnjava domaći, u koju su se uključili i navijači.

Chelsea je pobjedom ostao na vrhu s 34 boda, Liverpool s utakmicom manje ima 30, a toliko ima i trećeplasirani City.

Tablica:

1 Chelsea 14 11 1 2 32 11 34 2 Liverpool 13 9 3 1 32 14 30 3 Manchester City 14 9 3 2 30 15 30...

Uživo:

Man. City - Chelsea 1:3

90+8' Fernandinho i Sergio Aguero dobli su crvene kartone.

90' GOOL Chelsea je poveo 3:1! Eden Hazard je zabio.

71' GOOL Willian je zabio za veliki preokret Chelseaja.

60' GOOL Costa vraća Chelsea u igru.

46' De Bruyne je s četiri metra zatresao gredu.

45' GOOL City je poveo! Gary Cahill pokušao je očistiti centaršut iz peterca, ali pogodio je svoju mrežu.