vratila se 1. hnl / Slaven i Rijeka remijem u odgođenoj utakmici otvorili nastavak hrvatskog prvenstva

UtakmicaSlavena i Rijeke se trebala igrati 15. prosinca, ali je odgođena zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta i njome je danas započeo nastavak prvenstva

30.1.2019.
19:23
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U odgođenom susretu 18. kola Prve HNL Slaven Belupo i Rijeka su u Koprivnici pred 500-tinjak gledatelja odigrali 1-1.

Utakmica se trebala igrati 15. prosinca prošle godine, ali je odgođena zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta.

Rijeka je povela u 48. minuti golom Boadua Maxwella Acostyja. Petar Mamić je ubacio s lijeve strane, Antonio Čolak je proslijedio do Acostyja koji je glavom poentirao za vodstvo gostiju.

Slaven Belupo je mogao izjednačiti u 56. minuti. Nakon ubačaja Poljak Krystian Nowak je sjajno pucao glavom, ali je Simon Sluga uspio dodirnuti loptu koja je završila u gredi.

Rijeka je mogla sve riješiti u 82. minuti kada je Tibor Halilović propustio lijepu priliku. Tri minute kasnije domaćin je ipak uspio izjednačiti, a pogodak je postigao Stipe Bačelić Grgić.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 45 bodova, Osijek i Rijeka imaju po 34 boda, dok je Lokomotiva četvrta sa 31 bodom. Slaven Belupo je napredovao za jedno mjesto i sada je sedmi sa 17 bodova. Na začelju je Rudeš s tri boda.