Pogledajte lob zbog kojeg se i Slaven Bilić lovio za glavu!

Slaven Bilić sa svojim Bešiktašem ipak nije uspio napraviti senzaciju u prvoj utakmici play-offa za Ligu prvaka protiv Arsenala.

19.8.2014.
23:07

Na sve je moguće načine prije povijesne utakmice pokušavao Slaven Bilić motivirati svoje igrače ne bi li došli do pobjede, ali na kraju je izvukao 'samo' neriješeno bez primljenog gola. Hoće li to biti dovoljno za uzvrat u Londonu teško je reći nakon prvog susreta u kojem su obje momčadi više čuvale svoj gol i lovile poneku šansu bez previše izlaganja i rizika.

Turci su zaprijetili već u prvoj minuti kad je Demba Ba opalio s centra pokušavši lobom iznenaditi Arsenalovog vratara, ali Szczęsny je sjajnom paradom izvadio loptu ispod grede.

Isti igrač zaprijetio je i u 10. minuti nakon ubačaja sa strane, ali vratar Topnika ponovno je bio na mjestu. Pravih prilika nije ni bilo sve do 87. minute kad je opasno zaprijetio Arsenal. Oxlade-Chamberlain se majstorski probio u srce šesnaesterca i odmah pucao, ali Bešiktašev vratar Zengin je uz pomoć vratnice jedva uspio obraniti.

U 80. je minuti drugi žuti karton i isključenje dobio ponajbolji igrač Arsenala Aaron Ramsey, ali Bilićeva momčad ni s igračem više nije uspjela doći do toliko željenog pogotka.

U ostale četiri utakmice zadnjeg pretkola Lige prvaka, Bayer iz Leverkusena je na gostovanju pobijedio Kopenhagen s 3:2.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Napoli je kod kuće odigrao samo 1:1 protiv Athletic Bilbaa.

Salzburg je slavio protiv Malmöa s 2:1, a Steaua je u Bukureštu u zadnjim minutama susreta slomila Ludogorec s 1:0.

Napoli - Athletic Bilbao 1-1 (Higuaín 68/ Muniain 41)

Bešiktaš - Arsenal 0-0

FC Kopenhagen - Bayer Leverkusen 2-3 (Joergensen 9, Amartey 13/ Kiessling 5, Bellarabi 31, Son Heung-Min 42)

Red Bull Salzburg - Malmoe 2-1 (Schiemer 16, Jonatan Soriano 54/ Forsberg 90+1)

Steaua - Ludogorec 1-0 (Chipciu 88)