Slaven Bilić zadovoljno trlja ruke!

Hrvatski napadači briljiraju na pripremama svojih klubova.

24.7.2011.
23:01

U prijateljskoj nogometnoj utakmici sa španjolskim Villarrealom upravo su naši napadači zaslužni što Wolfsburg nije poražen.

Nakon što se momčad Felixa Magatha našla u rezultatskom zaostatku od dva pogotka na scenu je stupio hrvatski dvojac. Prvo je u 52. minuti smanjio Mario Mandžukić, a deset minuta prije kraja izjednačenje je donio Srđan Lakić.

Još jedan napadač hrvatske reprezentacije imao je sjajan dan. Nakon operacije koljena svoju prvu utakmicu odigrao je i Mladen Petrić. U pobjedi od 4:0 protiv Groningena, Vatreni nogometaš je postigao pogodak u 61. minuti za 3:0, a samo minutu ranije upisao je asistenciju. Iz igre je izišao u 65. minuti.

"Zadovoljan sam kako je momčad odigrala i sretan što sam bez problema izdržao napore u prvoj utakmici nakon operacije. Jedva čekam da počne liga i nadam se da ću biti u top-formi kako bih pomogao HSV-u već u početku nove sezone", izjavio je Petrić nakon utakmice.

Još su dva hrvatska reprezentativca bila u akciji. Josip Šimunić odigrao je drugo poluvrijeme u pobjedi njegova Hoffenheima nad Racingom 3:2, a Dejan Lovren igrao je do 59. minute u remiju njegova Lyona na gostovanju kod Hannovera.

Još jedan naš napadač bio je uspješan, i Ivan Klasnić bio je strijelac u prijateljskom ogledu protiv Bradford Cityja. Hrvatski nogometaš u 90. minuti postigao je četvrti pogodak u pobjedi Boltona od 4:1.