Slaven Belupo saznao protivnika u Europskoj ligi

Poluprofesionalni nogometni klub iz Sjeverne Irske Portadown biti će suparnik Slaven Belupa u 2.

11.7.2012.
11:06

Prvi dvoboj u Tetovu završio je bez pogodaka, a u uzvratu je Portadown preokrenuo vodstvo gostiju i na koncu slavio ukupnim rezultatom 2:1. Klub makedonskih Albanaca u vodstvo je doveo Cuculi već u 8. minuti, no sjevernoiski sastav iz istomenoga grada u nastavku je prvo u 58. minuti preko Leckyja izjednačio rezultat na 1:1, a potom desetak minuta prije kraja golom Redmana osigurao nastavak natjecanja. Za klub osnovan davne 1880. godine veliki je uspjeh nastup u 2. pretkolu Europske lige gdje će Slaven Belupo biti apsolutni favorit. U srijedu bi nogometaši finaliste hrvatskog kupa Osijeka na svom stadionu u Gradskom vrtu trebali potvrditi prolazak u drugo pretkolo EL-a protiv andorske Santa Colome nakon što su u gostima slavili s 1:0. Osječani će u 2. pretkolu na pobjednika dvoboja između još jednog sjevernoirskog predstavnika Cliftonvillea i švedskog Kalmara. U prvom srazu pomalo neočekivano bolji je bio Cliftonville s 1:0. Preostali hrvatski predstavnik u ovom natjecanju splitski Hajduk već zna svog rivala u 2. pretkolu. To je latvijski Skonto.