SVAKA ČAST VATRENI / Sigurno vam je promaklo. Hrvatska je protiv Cipra oborila i jedan vrlo impresivan rekord

Uoči utakmice s Ciprom Hrvatska je bila 526 minuta bez primljenog gola

8.10.2021.
23:53

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 7. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru kao gost svladala Cipar sa 3-0 (1-0).

Hrvatska je do novih bodova u kvalifikacijama stigla zahvaljujući golovima Ivana Perišića (45+2), Joška Gvardiola (80) i Marka Livaje (90+2).

Ono što je mnogima možda promaklo, a vrlo je važno naglasiti, jest da je Hrvatska na ovoj utakmici srušila vlastiti rekord po broju minuta bez primljenog pogotka u kvalifikacijama.

KAKO DO KATARA /

Pogledajte kakvo je stanje u skupini uoči zadnje tri utakmice, evo što Vatrenima treba za plasman na Svjetsko prvenstvo

Uoči utakmice s Ciprom Hrvatska je bila 526 minuta bez primljenog gola, a službeni rekord od 575 minuta na koncu je ipak srušen i sada on iznosi 615 minuta. Jedini gol u kvalifikacijama za SP 2022., Vatreni su primili protiv Slovenije na otvaranju, a nakon toga odigrali su šest utakmica i sačuvali mrežu netaknutom.

Posljednji rekord postavili su Stipe Pletikosa i Vedran Runje.