BITNI BODOVI ZA DOMAĆINE / Dinamo u prvoj utakmici nove ere izgubio na Šubićevcu: Šibenik kontrama pobijedio Plave

Tekstualni prijenos utakmice Šibenika i Dinama mogli ste pratiti na portalu Net.hr

11.3.2023.
17:02

Nogometaši Šibenika osvojili su tri velika boda u borbi za ostanak svladavši na svom Šubićevcu vodeći Dinamo sa 2-1 (2-0) u susretu 25. kola HNL-a.

NEZAUSTAVLJIVI SU /

Napoli napravio novi korak prema naslovu prvaka: Pobjedu je potvrdio bivši igrač Splita i Dinama

Šibenčani su do velike prednosti od 2-0 stigli pred kraj prvog poluvremena pogocima Mislava Matića (40) i Ivana Dolčeka (42), dok je u nastavku Stefan Ristovski (64) smanjio na konačnih 2-1.

U prvom poluvremenu suparnici su bili ravnopravni, a nakon nekoliko neiskorištenih situacija s obje strane Šibenčani su u manje od dvije minute dva puta pronašli put do mreže koju je čuvao Livaković.

Ristovski ublažio poraz

U 40. minuti Arai je hitrim korakom krenuo ka gostujućim vratima, Baturina ga je zaustavio prekršajem na 40-ak metara od gola. Uslijedio je ubačaj na 10-ak metara od gola, lopta je nakon nekoliko odbijanja pala pred nogu Matiću koji je preciznim prizemnim udarcem pogodio sam donji lijevi kut suparničkog gola.

Netom što se krenulo s centra, Mišić je nonšalantno vraćao loptu prema svojim obrambenim igračima, to dodavanje presjekao je Dolček i krenuo sam prema Livakoviću te ga rutinski svladao.

Šibenik se u nastavku ograničio na obranu vodstva, a uvjerljvo vodeći sastav domaćeg prvenstva se pokušao spasiti tek drugog poraza u sezoni. Kada je Ristovski u 64. minuti bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta Bulata i smanjio na 2-1 činilo se kako je na pravom putu, no do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao te su domaći uspjeli upisati prvu pobjedu protiv Dinama na Šubićevcu nakon 13 godina.

Deveti Šibenik sada ima 23 boda, sedam više od posljednje Gorice, dok je Dinamo ostao na 56 bodova, 12 više od drugog Hajduka.

TIJEK MEČA

Supersport HNL, 25. kolo

ŠIBENIK DINAMO 2:1

(Matić 41', Dolček 43', Ristovski 63')

ŠIBENIK: Rogić; Kvržić, Perić, Matić, Mina; Đira, Čanađija, Arai; Dolček, Kvržić, Špeljak

DINAMO: Livaković; Ristovski, J. Šutalo, Theophile, Ljubičić; Mišić; Špikić, Baturina, Bulat, Bočkaj; Petković

Kraj susreta.

94' Žuti karton dobiva i Perić.

93' Hirošu žuti karton.

90' Mišić puca u Rogića.

88' Menalo glavom šutira u kut, ali Rogić hvata živu loptu.

86' Brkljača nakon kornera nije dobro zahvatio loptu.

84' Digla se bura i sve je teže igrati preko ubačaja.

80' Hiroš prijeti iz slobodnog udarca. Odlazi tik uz stativu.

79' Meč je prekinut zbog bakljade.

76' Brkljača je na terenu umjesto Bulata.

72' Rogiću žuti karton zbog odugovlačenja.

69' Petković iz slobodnjaka puca malo pokraj gola.

63' Ristovski zabija glavom nakon kornera Marka Bulata, bio je Makendonac nečuvan na pet metara.

60' Mišić sjajno šutira uz stativu.

59' Nema znatnog poboljšanja u igri trenera Čačića.

53' Sjajan udarac Bulata, koji prijeti već treći put.

52' Mišić je dobio javnu opomenu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Drmić ulazi umjesto Šutala.

Kraj prvog dijela.

46' Ristovski spašava treći gol Šibenika, uklizao je ispred Araija.

45' Bočkaju žuti karton zbog simuliranja.

43' Mišić je strašno pogriješio, a brzonogi Dolček kaznio pogrešno dodavanje zadnjeg veznog Dinama.

41' Lopta se nakon gužve u kaznenom prostoru odbija do Mislava Matića, koji ju sjjano plasira u kut.

39' Žuti karton za Baturinu.

32' Rogić brani Mišićev udarac po sredini gola.

30' Javna opomena za Josipa Šutala.

24' Bulatov udarac s ruba šesanaesterca je lak plijen za Rogića, ponajboljeg vratara lige.

22' Baturina sa tri metra iz dobre prilike trese krivu stranu mreže.

20' Pobjegli su brzi Šibenčani u kontru Dinamovcima, ali nedostajao je posljedni pas za pretvoriti veliku priliku u zgoditak.

18' Mišić šutira glavom preko vrata nakon ubačaja Ristovskog.

16' Traje prevlast Dinama.

9' Zakuhalo se pred golom Dinama, Ristovski je umalo zabio autogolo nakon jednog čišćenja, ali Livaković brani udarac suigrača.

7' Bulat puca preko vrata domaćina. Ineč je on i bivši kapetan Šibenika.

2' Nakon nekoliko sekundi došlo je do sudara Mine i Špikića. Susret se nastavio nakon što se pokazalo da su obojica uredu.

1' Počela je utakmica.

Na mjestu gdje je prošle sezone potvrdio naslov nakon puno problema, Dinamo će igrati i ovog proljeća na Šubićevcu, ali ipak bez tolikog imperativa pobjede.

Modri će tražiti nastavak pozitivnog niza u "Krešimirovom gradu", s idejom pobjede i što ranijeg osiguravanja naslova.

Šibeniku nakon jučerašnje pobjede Gorice "gori pod petama" i neće ući u utakmicu bez velike motivacije.

'Teško gostovanje'

Damir Čanadi, trener Šibenika: "Oni nam neće dati prostora, nema tu igranja na 0:0. Protiv Dinama to može proći samo na veliku sreću. Nećemo biti pasivni, odradit ćemo ono što smo radili na treningu. Ne smijemo ulaziti ni u sporne situacije, posebno kada bi recimo Ademi ušao u vas."

"Teško gostovanje, Šibenik je u situaciji u kojoj se bori za ostanak u ligi. To je momčad koja se izgranirala s dosta igrača, pokazuju cijelo proljeće kvalitetne igre. To je dobar i motivirani domaćin, vegetacija nije u punom jeku, pa ne očekujem bajan travnjak. Naša intencija je uvijek tražiti tri boda i predstaviti se u najboljem svijetlu. Ako će biti tako, bit ću zadovoljan", rekao je Čačić.