SENZACIONALNI KOVAČ I DALJE U IGRI ZA NASLOV: / Monaco na bod od PSG-a, Bašićev Bordeaux doživio težak poraz

25.4.2021.
18:59

Nogometaši Monaca, koje predvodi hrvatski stručnjak NikoKovač, ostali su u igri za naslov prvaka nakon što su u susretu 34. kola na gostovanju pobijedili Angers sa 1-0 i barem privremeno skočili na drugo mjesto Le Championnata.

Pogodak odluke zabio je Wissam Ben Yedder u 79. minuti utakmice. Za domaći sastav je do 82. minute igrao MateoPavlović. Bila je to peta uzastopna pobjeda momčadi iz Kneževine uz razliku pogodaka 15-0.

Monaco se ovom pobjedom probio na drugo mjesto na ljestvici sa 71 bodom, tek bodom manje od lidera PSG-a.

Na trećem mjestu je Lille sa 70 bodova, dok Lyon na četvrtoj poziciji ima 67 bodova. U posljednjem susretu ovoga kola večeras se sastaju upravo Lyon i Lille.

U ranije odigranom susretu Lorient je pobijedio Bordeaux sa 4-1, a za goste je do 83. minute igrao hrvatski nogometaš Toma Bašić. Trostruki strijelac Teremas Moffi (20, 43, 80), a pogodak za domaćine zabio je i Yoane Wissa (18). Issouf Sissokho je u 83. tek ublažio poraz Bordeauxa. Bašić je započeo susret u početnom sastavu Bordeauxa, a igrao je do 83. minute.

U zoni ispadanja

Nakon petog uzastopnog poraza, te čak jedanaestog u posljednjih 13 kola, Bordeaux je sve bliže zoni ispadanja. Četiri kola prije kraja sezone "Girordinci" imaju samo četiri boda više od zone ispadanja.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Rennes porazivši "fenjeraša" Dijon sa 5-1, dok je Nica slavila protiv Montpelliera sa 3-1.

Kasnije se sastaju Angers i Monaco, te u derbiju kola Lyon - Lille.

REZULTATI:

Nica - Montpellier 3-1 (Boudaoui 6, Todibo 39, Maurice 40 / Laborde 3) Lens - Nimes 2-1 (Ganago 17, Haidara 77 / Ferhat 53) Lorient - Bordeaux 4-1 (Wissa 18, Moffi 20, 43, 80 / Sissokho 83) Rennes - Dijon 5-1 (Terrier 15, 71, Tait 72, Nyamsi 81, Grenier 90+2 / Benzia 9-11m) Strasbourg - Nantes 1-2 (Ajorque 44 / Castelletto 53, Blas 76) Angers - Monaco (17:05) Lyon - Lille (21:00)

U subotu: Saint-Etienne - Brest 1-2 (Khazri 11 / Charbonier 66, 79) Metz - PSG 1-3 (Centonze 46 / Mbappe 4, 59, Icardi 89-11m)