SENZACIONALNI DALIĆEV ADUT ODUŠEVIO ČITAVU NJEMAČKU: / Zabio je golčinu kakva se ne viđa često; Njemu je samo nebo granica

Lopta je neobranjivo poletjela u gornji desni kut, a golman Zentner se bacio na nju, ali...

23.2.2020.
19:37
Screenshot: You Tube

U njemu će izbornik Zlatko Dalić na Euru nadolazećeg ljeta imati jakog aduta. Naravno, pod pretpostavkom da dobije poziv izbornika za prvenstvo ali kako igra, ne sumnjamo da će se upravo to i dogoditi. Krilni napadač Wolfsburga i reprezentacije Hrvatske Josip Brekalo u nedjelju je navečer zabio još jedan krasan gol u njemačkom elitnom nogometnom razredu. Tako je Brekalo nastavio s odličnim igrama u dresu Wolfsburga. U pobjedi 4:0 protiv Mainza pokazao je ponovno o kakvoj se klasi radi...

U 21. minuti utakmice 23. kola Bundeslige bivši dinamovac je na 25 metara od sredine suparničkih vrata primio loptu okružen s dva protivnička igrača, kao i jednim u dolasku, te odmah, negdje po sredini, jako i precizno odapeo ljevicom.

Lopta je neobranjivo poletjela u gornji desni kut, a golman Zentner se bacio na nju, ali ju je samo uspio dotaknuti. Brekalu je ovo bio šesti gol ove sezone za Wolfsburg u svim natjecanjima, ima i 6 asistencija, a do ovog sraza je, prema Transfermarktu, odigrao 1.440, odnosno nastupio je u 26 susreta u svim natjecanjima za Wolfsburg.

Inače, prije tri dana Brekalo je bio strijelac u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige protiv Malmoa. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a prvi do gola u Njemačkoj su bili stigli gosti koji su poveli u 47. minuti. Malmo je, pak, bio u vodstvo doveo Isaac Thelin. Wolfsburg je izjednačio dvije minute kasnije golom upravo hrvatskog reprezentativca koji se sjurio prema golu gostiju i neobranjivo pogodio u same “rašlje”.

DALIĆ ZADOVOLJNO TRLJA RUKE, TALENTIRANI VATRENI BRILJIRA NA VELIKOJ SCENI: /

Brekalo je golčinom spasio svoj Wolfsburg

Na ljestvici sad vodi prvak Bayern sa 49 bodova, RB Leipzig Danija Olma na drugom je mjestu i ima bod manje, Borussija Dortmund je treća sa 45 bodova, dok Bayer Leverkusen i Borusiia Moenchengladbach imaju po 43 boda. Wolfsburg je sedmi sa 34 boda.

Rezultati 23. kola Bundeslige:

Bayer Leverkusen - Augsburg 2:0 (Diaby 25, Amiri 59) Wolfsburg - Mainz 05 4:0 (BREKALO 21, Steffen 45,68, Gerhardt 49)

U subotu: Schalke - RB Leipzig 0:5 (Sabitzer 1, Werner 61, Halstenberg 67, Angelino 80, Forsberg 89) Borussia M'gladbach - Hoffenheim 1:1 (Ginter 11 / Ribeiro 90+2) Werder - Borussia Dortmund 0:2 (Zagadou 52, Håland 66) Hertha BSC - Koln 0:5 (Cordoba 4, 22, Kainz 37, 62, Uth 69) Freiburg - Fortuna Dusseldorf 0:2 (Hoffmann 37, Thommy 61)

U petak: Bayern - Paderborn 3:2 (Gnabry 25, Lewandowski 70, 88 / Srbeny 44, Michael 75)