PREOKRET EVERTONA ZA PREKID VELIKOG NIZA TOPNIKA: / Arsenal pao u posljednjim trenucima susreta

U utorak navečer odigrane su prve dvije utakmice 16. kola Premiershipa.

13.12.2016.
22:37
AFP, PAUL ELLIS

Nogometaši Evertona senzacionalno su okrenuli susret protiv Arsenala i na kraju pobijedili rezultatom 2-1, prekinuvši tako niz 'topnika' od 13 utakmica bez poraza. Aktualni prvak Engleske Leicester pao je na gostovanju kod Bournemoutha 1-0. Ali idemo redom.

Topnici su u Liverpoolu imali do 86. minute susreta bod u rukama. Imali su i tri boda sve do 44. minute prvog poluvremena. Ali na kraju su pali i doživjeli poraz. A sve je tako lijepo izgledalo za Arsenal u početnim trenucima utakmice.

Poveli su topnici u 20. minuti preko Sancheza. Zvijezda londonskog kluba pucala je iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca, ali je lopta pogodila obrambenog igrača Evertona i promijenila smjer. Maarten Stekelenburg je tu bio nemoćan i lopta je završila u mreži.

Everton je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela. Seamus Coleman skočio je kako bi ispratio dobar centaršut koji je uputio Leighton Baines i poslao loptu glavom u donji desni kut vrata Petr Čecha.

U 86. minuti Everton je zabio i pobjednički pogodak i za trans svojih navijača na Goodison Parku. Ross Barkley poslao je ubojiti centaršut iz kornera, a tamo se perfektno snašao Ashley Williams koji je glavom zabio u lijeve rašlje vrata Arsenala.

Jagielka zaradio crveni karton

Moglo na ovom susretu biti i više golova. Primjerice da je u 56. minuti Mesut Ozil, kad je primio jedan pas na rubu šesnaesterca, pogodio. Ali lopta mu je prozujala iznad prečke. Ili kad je nogometaš Evertona četiri minute poslije nakon jedne sjajne momčadske akcije Ross Barkley tukao s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla malo pored desne stative.

Uzbudljiva završnica

Isto tako, navijači na Goodison Parku svjedočili su totalnoj ofenzivi Arsenala u posljednjim minutama dvoboja. Topnici su sve karte bacili u napad, Everton se grčevito branio, a onda je kao dvanaesti igrač s gola izašao Čech. Malo je tad nedostajalo Evertonu da iz jedne brze kontre zabiju za 3-1.

Vrijedi spomenuti i kako je pred kraj dvoboja domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Phil Jagielka.

U drugom susretu večeri Bournemouth je golom Marca Pugha (34) pobijedio prvaka Leicester City.

Preostali susreti 16. kola u srijedu.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 37 bodova, Arsenal je ostao na 34 boda, a treći je Liverpool sa 31 bodom. Everton je skočio na sedmo mjesto sa 23 boda.