SENZACIJA NAD SENZACIJAMA: / Barišić bacio PSV na koljena, Osijek slavio na povijesnom gostovanju kod nizozemskog velikana

Nogometaši Osijeka priredili su senzaciju pobijedivši u prvom susretu 3. pretkola u Eindhovenu slavni PSV s 1-0 (0-0). Uzvrat je za sedam dana na Gradskom vrtu.

27.7.2017.
20:51
Davor Javorovic/PIXSELL

Jedini pogodak na utakmici postigao je Borna Barišić iz jedanaesterca u 57. minuti.

Osijek je došao do senzacije u Eidnhovenu pobijedivši slavni nizozemski klub i to potpuno zasluženo jer su Osječani bili opasniji tijekom cijele utakmice. Bila je to najveća europska pobjeda u povijesti Osijeka, a pogodak vrijedan velikog slavlja postigao je kapetan Barišić u 57. minuti iz penala. Osječka obrana je bila gotovo savršena tijekom cijelog dvoboja, a u napadu su Osječani mogli doći do još kojeg gola protiv dosta blijedih Nizozemaca.

Od prve minute započela je opsada vrata Osječana, no "plavo-bijeli" su ipak imali prvu priliku na utakmici kada je Mudražija u 20. minuti opalio preko grede. U 38. minuti je Barać u zadnji trenutak blokirao udarac de Jonga iz blizine, a bio je to i najopasniji trenutak za obranu Osijeka koja je svoj posao u prvom dijelu odradila savršeno.

U 56. minuti nevjerojatna šansa za Osijek kada je branič Shwaab prekratko vraćao loptu svojem vrataru, a Grezda nije uspio provući loptu ispod Zoeta. No, u istoj minuti Osječani dolaze do gola nakon što je Brenet u kaznenom prostoru srušio Mudržaiju, a kapetan Barišić iz jedanaesterca lako pogodio za senzacionalno vodstvo hrvatskog kluba.

U 73. minuti sjajna intervencija vratara Malenice koji je obranio opasan udarac Bergwijna, a isti igrač je pogodio vratnicu u 78. minuti. U trećoj minuti nadoknade Ejupi je imao veliku priliku i za drugi gol, ali vratar Zoet maestralno brani njegov šut glavom.

PSV EINDHOVEN - OSIJEK 0-1

Pred 28.000 gledatelja na stadionu Phillips Arena sudio je Dallas iz Škotske.

Strijelac: 0-1 Barišić (57pen)

PSV: Zoet - Arias, Schwaab (Propper, 79), Isimat-Marin, Brenet - Van Ginkel, Hendrix, Ramselaar (Pereiro, 63)- Bergwijn, L.De Jong, Locadia (Lozano, 63)

OSIJEK: Malenica - Šorša, Škorić, Barać, Barišić - Mioč, Mudražija (Lesjak, 80)- Bočkaj (Pušić, 90), Lopa (Lukić, 66), Grezda - Ejupi.

UŽIVO:

PSV - NK Osijek 0:1

PSV: Zoet - Arias, Schwaab, Isimat- Marin, Brenat - Van Ginkel, Hendrix, Ramselaar - Bergwijn, Luuk de Jong, Locadia. Klupa: Koopmans, Luckassen, Propper, Pereiro, Lozano, Rosario i De Wijs.

Osijek: Malenica - Šorša, Škorić, Barać, Barišić - Mioč, Mudražija - Bočkaj, Lopa, Grezda- Ejupi. Klupa: Antolović, Jambor, Lesjak, Pušić, Lukić, Perošević i Grgić.

Kraj

93' Ejupi je opasno tukao glavom, vratar PSV-a je spasio.

90' Škorić je još jednom odlično reagirao i spriječio veliku šansu domaćina.

78' Bergwijn je pogodio vratnicu snažnim udarcem s ruba 16-erca.

75. PSV je sada okupirao 16-erac Osijeka.

73' Opasno je bilo pred vratima Osijeka. Bergwijn je primio loptu na oko sedam metara, mogao je sirati stranu, ali je Malenica fenomenalno reagirao i izbio loptu u korner.

71' Osijek je stisnuo domaćine. Grezda i Mudražija su zaprijetili.

69' Bočkaj je pogodio vanjsku stranu mreže iz izgledne prilike iz slobodnog udarca s 20-ak metara.

66' Lopa je izašao, Lukić je ušao.

57' GOOL Borna Barišić pogodio je s bijele točke. Mioč je odigrao za Mudražiju koji je izvrtio Breneta u kaznenom prostoru nakon čega je srušen. Barišić je vrlo snažno i precizno pogodio lijevi kut u koji je krenuo i Zoet, ali je bio nemoćan.

50' Steven Bergwijn je pokupio loptu na vrhu šestnaesterca, lopta je za par centimetara prošla kraj lijeve vratnice.

48' Krenuli su Osječani u kontru, ali su zakomplicirali situaciju. Moglo je biti obećavajuće.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Hendrix je tukao s lijeve strane visoko preko gola.

38' Škorić je blokirao pokušaj De Jonga unutar šesnaesterca. Velika je to šansa bila.

32' Iako PSV dominira, Osijek se sasvim pristojno drži, obje momčadi imaju po jedan udarac u okvir gola.

29' Van Ginkela je tukao s s 25 metara, malo iznad gornjeg lijevog kuta!

27' Prvi udarac bijelo-plavih u okvir PSV-a. Pucao je Bočkaj s 20 metara, Zoet je to obranio.

26' PSV ima preko 70 posto posjeda lopte.

20' Mudražija je dobro primio loptu na vrgu šesnaesterca i onda pucao visoko iznad gola. Kakva šteta.

19' Locadia je opalio iz slobodnog udarca, ali je pogodio živi zid.

17' Grezda je tukao velike udaljenosti, ali je lopta je otišla daleko od gola. Dojam je da je trebao odigrati Bočkaju na desnoj strani...

13' Hendrix tukao iz dalekomentnog slobodnjaka po sredini gola, ali Malenica je bi spreman.

10' Luuk de Jong krenuo je u solo prodor, ali su Osječani očistili.

7' PSV je stisuno od početka. Osječani ne mogu do lopte. Međutim, još uvijek nema prijetnje za Malenicu.

1' Počela je utakmica. Na stadionu je preko 30.000 gledatelja.

18.53 - Još su minute ostale do početka susreta.

18:36 - Igrači se zagrijavaju.

18.14 - Pogled na stadion prije utakmice.