Legendi ništa nije jasno: 'Što će vam on uz ovakvog Mandžukića i Gomeza?'

Sve izgledniji prelazak Roberta Lewandowskog iz Borussije Dortmund u Bayern tema je koja ne silazi s naslovnica njemačkih medija...

16.2.2013.
17:09

Münchner Merkur je tako izvijestio da je transfer poljskog napadača gotova stvar, ali da će posao biti službeno objavljen tek nakon sudara Bayerna i Borussije u četvrtfinalu Njemačkog kupa, 27. veljače. Predsjednik Dortmunđana Hans-Joachim Watzke i dalje, međutim, demantira transfer.

"Mislim da je malo vjerojatan takav posao. Ako Robert želi otići predstojeće ljeto, morat će nam to u jednom trenutku reći budući da mu ugovor vrijedi do 2014. godine. Vjerojatno je najbolja opcija da ode tek sljedeće godine. Tada nećemo dobiti odštetu, ali ćemo s njim u sastavu zaraditi dosta novca u Ligi prvaka. U svakom slučaju, moje je mišljenje da Lewandowski neće produljiti ugovor s nama", rekao je Watzke za WDR.

Ono što njemačkoj javnosti i tamošnjim nogometnim stručnjacima nije jasno jest što će Bayernu toliko napadača. Uz iznimno raspoloženog hrvatskog reprezentativca Marija Manžukića, koji ove sezone nemilice zabija, do prostora ne može doći ni Mario Gomez, najbolji Bayernov strijalac u posljednje dvije sezone.

"Ne razumijem čemu dovoditi Lewandowskog kad već imaš dvojicu takvih napadača. Već sada postoji problem jer je Gomez na klupi, a sada bi trebao doći i treći napadač. I to napadač koji je vrlo sličan ovoj dvojici", rekao je Bernd Schuster, nekadašnji veznjak Barcelone i Real Madrida i bivši trener Kraljevskog kluba.

S tri je pogotka 23-godišnji njemački krilni nogometaš Marco Reus predvodio nogometaše Borussije Dortmund do pobjede 3-0 protiv Eintrachta u derbiju 22. kola Bundeslige...

Očekivalo se da će gosti iz Frankfurta, kao četvrtoplasirana momčad prvenstva, pružiti snažniji otpor aktualnim prvacima, ali poslije samo deset minuta igre rezultat je bio 2-0 i priča je praktički bila završena. U izostanku Roberta Lewandowskog, koji odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona u prošlom kolu, ulogu strijelca je preuzeo Reus. U osmoj minuti ga je sjajno proigrao Mario Götze, Reus je sam izbio pred gostujućeg vratara Kevina Trappa i lakoćom ga matirao. Samo dvije minute kasnije Reus je nakon dodavanja Matsa Hummelsa povećao vodstvo na 2-0. Situacija se za "crno-žute" donekle zakomplicirala u 31. minuti kada je zbog drugog žutog kartona isključen Julian Schieber. Zanimljivo, Jürgen Klopp je zbog crvenih kartona privremeno ostao bez jedina dva klasičnih napadača koja ima u sastavu. Protiv Eintrachta to nije došlo do izražaja jer je na visini zadatka bio Reus koji je u 65. minuti nakon nove asistencije Götzea zabio svoj 13. pogodak sezone. Devet minuta nakon toga je s igračem manje ostala i momčad iz Frankfurta kojoj je zbog dva žuta kartona isključen Takashi Inui. Hrvatski napadač Srđan Lakić igrao je za Eintracht do 77. minute, a u 64. je promašio veliku priliku. Borussia se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto ljestvice, a za vodećim Bayernom zaostaje ogromnih 15 bodova.

Bundesliga, 22. kolo: Borussia Dortmund - Eintracht 3-0 (Reus 8, 10, 65) Bayer Leverkusen - Augsburg 2-1 (Kießling 26, Bender 75 / Mölders 89) Werder - Freiburg 2-3 (Petersen 39, 64 / Kruse 36, Caligiuri 55 - 11m, Günter 70) Mainz - Schalke 2-2 (Ivanschitz 27, Pospech 63 / Bastos 41) HSV - Borussia (M) 1-0 (Van der Vaart 24) Fortuna Düsseldorf - Greuther Fürth 1-0 (Bellinghausen 18)

Ljestvica: 1. Bayern 22 18 3 1 57-7 57 2. Borussia (D) 22 12 6 4 50-26 42 3. Bayer Leverkusen 22 12 5 5 43-30 41 4. Eintracht 22 11 4 7 38-34 37 5. Freiburg 22 9 7 6 29-22 34 6. Hamburg 22 10 4 8 27-27 34 7. Mainz 22 9 5 8 30-27 32 8. Schalke 22 8 6 8 35-37 30 9. Borussia (M) 22 7 9 6 31-33 30 10. Hannover 21 9 2 10 39-39 29 11. Werder 22 8 4 10 38-41 28 12. Fortuna 22 7 6 9 27-29 27 13. Wolfsburg 22 7 5 10 22-32 26 14. Nürnberg 21 6 7 8 20-27 25 15. Stuttgart 21 7 4 10 23-39 25 16. Hoffenheim 21 4 4 13 26-45 16 17. Augsburg 22 2 9 11 18-35 15 18. Greuther Fürth 22 2 6 14 13-36 12