MBAPPE - MESSI ŠOU / Saint-Etienne je poveo u Parizu: Onda su se megazvijezde PSG-a naljutile

Mbappe dva puta zabio i jednom asistirao, Messi učinio Kyliana igračem utakmice

26.2.2022.
23:22

Nogometaši Paris Saint Germaina pobijedili su Saint-Etienne sa 3-1 (1-1) u utakmici 26. kola francuskog prvenstva, odigranoj u subotu na pariškom Parku prinčeva.

GDJE ĆE TO IGRATI? /

Gledamo i ne vjerujemo. Procurio Messijev plan za kraj karijere i nešto je čemu se zaista niste nadali

Gosti poveli

Gostujuća momčad je povela u 16. minuti kad je Bouanga preciznim udarcem svladao Donnarummu. Igrači Saint-Etiennea mali su još nekoliko dobrih prilika, ali je talijanski vratar zaustavio sve njihove pokušaje.

PSG je do izjednačenja stigao u 42. minuti, kad je Leo Messi poslao idealnu loptu iza leđa gostujuće obrane, gdje je natrčao brzonogi Kylian Mbappe i preciznim udarcem svladao Bernardonija.

Messi asistirao dva puta

U 47. minuti Messi se oslobodio između dvojice suparničkih braniča i još jednom idealno poslužio Mbappea koji je postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Prema podacima s Twittera, Messi je u 23 odigrane utakmice za PSG ostvario učinak od 10 asistencija i 7 golova, što bi značilo da je u 17 slučajeva bio ključan za gol, odnosno asistent ili strijelac, te je trenutno vodeći po dodavanjima u Francuskoj.

Pet minuta poslije Mbappe je postao asistent i zaslužio epitet igrača utakmice, a nakon njegovog ubačaja Danilo je glavom s nekoliko metara pogodio mrežu za 3-1.

Nica odigrala nulu kod Strasbourga

Nogometaši Nice nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju protiv Strasbourga, a dvoboj 26. kola francuskog prvenstva u kojem su gosti igrali s igračem manje od 48. minute kad je isključen Dante, završen je bez pogodaka.

PSG je povećao svoju prednost u odnosu na najbližu pratnju na 16 bodova. Toliko zaostaju Nica i Marseille, ali Olympique ima utakmicu manje. Četvrtoplasirani Rennes i Strasbourg na petom mjestu imaju po 43 boda. Saint-Etienne je sa 22 boda na 16. poziciji, a četiri kluba iz donjeg doma imaju samo bod manje, ali i utakmicu manje od "zelenih".

Francuska - 26. kolo
Strasbourg - Nice 0-0
PSG - Saint-Etienne 3-1 (Mbappe 42, 47, Danilo 52 / Bouanga 16)