RUJEVICA U TRANSU: / Rijeka nezaustavljivo grabi prema povijesnom naslovu prvaka

U susretu 31. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke slavili protiv Intera s 2-0 (2-0) i korak su bliže prvom naslovu prvaka u povijesti.

29.4.2017.
20:54

Riječani su pobjedom protiv sastava iz Zaprešića na Rujevici (2-0) "odgovorili" na "šesticu" Dinama protiv Cibalije, te sastav Matjaža Keka i dalje drži ogromnih osam bodova prednosti u borbi za naslov.

Rijeka je došla u vodstvo u 20. minuti iz dvojbene situacije jer se čini da je strijelac Mario Gavranović, kome je Josip Elez asistirao s centra, bio u zaleđu. U 24. minuti je susret praktički bio riješen jer je Antonio Bosec povlačenjem Romana Bezjaka zaradio isključenje, a Slovenac Bezjak je sam izveo kazneni udarac i pogodio za 2-0. Unatoč brojnim prilikama Riječana to je bio i konačni rezultat utakmice.

Rijeka pet kola prije kraja ima 79 bodova, osam više od Dinama, dok je Inter ostao osmi s 25 bodova.

Pred 3600 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Strukan iz Splita.

Strijelci: 1-0 Gavranović (20), 2-0 Bezjak (25pen)

Crveni karton: Bosec (Int, 24)