RTL-ove kamere na stadionu Luž: Može li Dinamo u uzvratu srušiti Benficu i ostvariti polustoljetni san?
Dva dana ostala su do povijesnog dvoboja za
Dinamo, uzvratne utakmice osmine finala
Europske lige protiv Benfice.
Estadio da Luz mjesto je jedne od najvećih nogometnih senzacija u povijesti. Grčka je na njemu prije 15 godina postala europski prvak, možda će Dinamo kreirati senzaciju u Europskoj ligi.
I mjesto koje Hrvati ne pamte po dobrom- Na istom su stadionu u poraženi od Engleske 4:2 na Euru 2004, sjeća se naš vodič Andre Silva. Stadion Svjetla je impresivan, stadion četvrte UEFA-ine kategorije I bit će spreman za Dinamo.
"Imat ćemo dobru atmosferu. Na svakoj domaćoj utakmici imamo oko 50 tisuća ljudi. Mislim da je to predivna stvar jednom kada ste unutra i vidite sve u crvenom i kako navijači navijaju, a orao leti. Svi ti trenuci su nevjerojatni", govori Andre Silva, vodič na stadionu Benfice.
"Ima tu simbolike, orlovi lete i iznad su svega, kao što je i Benfica u dobrim i lošim trenucima. Klub je to koji doslovno živi od svojih članova, 2006. ušli su u Guinessovu knjigu rekorda sa 170 tisuća plaćenih članarina.
"Bili smo najveći na svijetu. Mislim da je to sada Bayern München. Ali, s obzirom na to da igramo u portugalskoj ligi koja se trenutačno ne računa kao velika liga, imati toliko članskih iskaznica - to je ono zašto je Benfica velik klub. Mislim da je to sjajno", dodaje Silva.
O veličini kluba svjedoči muzej. 36 naslova prvaka Portugala, 26 naslova u Kupu i dva najvažnija - ona pobjednika Kupa prvaka '61 I '62 godine. Polica s trofejima penje se na tri kata. U utrobi stadiona sve je spremno za zagrebačke goste.
S time se zasigurno ne bi složio Eusebio,
EP RUKOMET