FESTIVAL GOLOVA NA GOODISONU: / Rooney majstorijom načeo Topnike nakon čega je uslijedio potop, Vlašić zaradio ovacije

U devetom kolu engleske Premier lige Everton je od 14.30 domaćin Arsenalu.

22.10.2017.
16:01

Hrvatski nogometaš Nikola Vlašić započeo je susret od prve minute u momčadi Ronalda Koemana.

Već na samom početku utakmice Arsenal je imao fenomenalnu šansu povesti na Goodison parku.

Alexandre Lacazette je primio točno dodavanje i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati iz sve snage po sredini gola.

Jordan Pickford je fantastično reagirao i obranio mu udarac. Bilo je to u desetoj minuti.

Dvije minute kasnije Waynee Rooney fantastičnim je udarcem zabio golčinu za vodstvo Evertona čime je podsjetio na svoj debi prije 15 godina.

U 24. minuti Vlašić je nakon sjajnog prolaska lijevom stranom zaradio ovacije publike.

Dvije minute kasnije napravio je još jedan sjajan prodor i pokazao da mu je mjesto u ovoj momčadi.

Arsenal je izjednačio u 40. minuti. Nacho Monreal poslao odbijanac u donji lijevi kut nakon što je lopta unutar kaznenog prostora dospjela do njega. U 44. minuti Pickford je još jednom odlično reagirao i skinuo udarac Alexisa Sancheza iz neposredne blizine.

U 53. minuti Vlašić je promiješao obranu Arsenala, ali njegov je udarac blokiran. U sljedećem napadu Mesut Ozil je zabio za 2:1.

Od 69. minute Everton je igrao s igračem manje jer je zbog grubog starta drugi žuti dobio Idrissa Gueye.

U 74. minuti Alexandre Lacazette zabio je za 3:1. Pet minuta prije kraja utakmice Granit Xhaka riješio se Vlašića i snažnim udarcem zatresao gredu.

Točku na 'i' stavio je Aaron Ramsey u 90. minuti. Primio je odlično dodavanje u šesnaestercu te se našao sam pred vratarom. Pickford nije imao šanse.

U sudačkoj nadoknadi Oumar Niasse smanjio je na 4:2, sli se Sanchez prekrasnim udarcem pobrinuo da Arsenal utakmicu završi s tri gola razlike.