ROMA - JUVENTUS 2:0: / Rimljani oba pogotka postigli u završnici; Mandžo i Ćorić nisu igrali

Derbi 36. kola Serie A

12.5.2019.
22:48

U derbiju 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je u nedjelju, na Olimpijskom stadionu u Rimu, svladala novog - starog prvaka Juventus sa 2-0 (0-0).

SPEKTAKULARNA UTAKMICA: /

Belloti promašio penal, zabio pogodak, pa preokrenuo čudesnim škaricama; dugo će se pričati o ovoj utakmici

Oba gola Rimljani su postigli u završnici dvoboja, prvoga u 79. minuti kada je Florenzi poentirao nakon odlične akcije Undera i Džeke, a drugoga u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Under u brzom protunapadu proigrao Džeku koji je potvrdio pobjedu.

Ante Ćorić ostao je na klupi Rome, dok Mario Mandžukić zbog ozljede nije konkurirao za nastup kod Juventusa.

Juventus je još ranije osigurao osmi uzastopni naslov prvaka sa 89 bodova, 13 više od drugog Napolija koji je sa 2-1 (0-0) kao gost svladao SPAL, dok se Roma bodovno izjednačila s Milanom na petom mjestu sa 62 boda. Bod više, ali i utakmicu manje ima četvrti Inter, koji će u ponedjeljak ugostiti posljednji Chievo.