ROBERT MURIĆ POKAZAO SVU RASKOŠ SVOG TALENTA: / S dva fantastična gola odveo Rijeku do prve ovosezonske pobjede

20.7.2019.
20:56
Nel Pavletic/PIXSELL

U dvoboju 1. kola Prve HNL Rijeka je kao domaćin svladala novog prvoligaša Varaždin sa 2:1.

Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Robert Murić koji je prvi pogodak postigao u 7. minuti, a drugi u 57. Matija Kolarić je Varaždincima donio izjednačenje u 22. minuti.

DAMIR BURIĆ NOVI JE TRENER HAJDUKA: /

'Na nama je da svojim igrama vratimo navijače na svoju stranu'

Već u 7. minuti Robert Murić je razveselio brojne navijače Rijeke koji su odlučili pogledati domaći debi momčadi Igora Bišćana. Riječki Varaždinac Murić ispremiješao je šestoricu obrambenih igrača Varaždina, prevario i vratara te lakoćom pogodio mrežu za svoj prvi ovosezonski pogodak.

Ne zna se koji je gol ljepši

Samo 15 minuta poslije pljesak je na drugoj strani zaslužio Matija Kolarić koji se lažnjakom oslobodio trojice Rijekinih igrača te preciznim i snažnim udarcem sa 20-ak metara u gornji desni kut svladao domaćeg vratara Andreja Prskala.

Riječanima je trebalo 12 minuta igre u drugom poluvremenu da dođu do novog pogotka. Situacija je bila drugačija, ali strijelac isti. Slobodan udarac sa 22 metra po sredini izveo je Robert Murić. Lijevom nogom je pogodio lijevi kut, a vratar Ivan Nevistić ostao je skamenjen. Ispostavilo se da je to bio i pobjednički pogodak za konačnih 2:1.

Rijeka je na trenutačnoj ljestvici treća s tri boda, koliko imaju vodeći Dinamo i drugoplasirani Slaven Belupo.

Od 21 sat Gorica je domaćin Interu, a u nedjelju će prvo kolo zaključiti Hajduk i Istra 1961 utakmicom na Poljudu.