Zabili Čolak i Murić / Rijeka se osvetila Aberdeenu za poraz otprije četiri godine, u Škotsku putuje s prednosti od 2-0

Uzvratna utakmica igrat će se za tjedan dana u Aberdeenu

8.8.2019.
21:53
Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige kao domaćini na Rujevici svladali škotski Aberdeen s 2-0 (0-0).

Strijelci za visoku prednost Riječana uoči uzvrata bili su Mirko Antonio Čolak iz kaznenog udarca u 62. minuti i Robert Murić u 88. minuti.

Riječani su u prvih sat vremena propustili nekoliko dobrih situacija za pogodak, a onda su u 62. minuti dobili priliku iz najstrože kazne nakon što je Logan nepotrebno povukao Capana na rubu svog kaznenog prostora. Čolak je pucao snažno po sredini dok je Lewis izabrao baciti se na svoju lijevu stranu.

U samoj završnici dvoboja Halilović je uspio proslijediti loptu Muriću koji se oslobodio čuvara i zatim preciznim udarcem s 18 metara pogodio donji desni kut nemoćnog Lewisa.

Uzvratna utakmica igrat će se za tjedan dana u Aberdeenu.