POTOP ZAGREPČANA / Rijeka izbacila Lokomotivu s tračnica: Fiumani su slavili na Rujevici nakon 148 dana

Rijeka je preskočila Lokomotivu i sada je osma s 12 bodova, dva više od Lokomotive. Na začelju je Gorica sa šest bodova

16.10.2022.
19:43
Nel Pavletic/PIXSELL

Rijeka je u posljednjem susretu 13. kola HNL-a na Rujevici porazila Lokomotivu s rezultatom 3-0 i tako ostvarili prvu pobjedu na domaćem travnjaku ove sezone. Prošla pobjeda na Rujevici se dogodila 21. svibnja ove godine kada je u posljednjem kolu prošle sezone pao Hrvatski dragovoljac. Od tog trenutka prošlo je čak 148 dana, a današnjim slavljem Fiumani su prekinuli još jedan crni niz.

YOSHIKA MATSUBARA ZA RTL.HR /

Japanac koji je plakao s Riječanima 1999. godine nakon ukradenog naslova: 'Ne mogu vjerovati što su nam napravili'

Dobro otvaranje

Domaćin je poveo u 25. minuti. Grgić je ubacio u srce kaznenog prostora do Frigana koji je pucao, a lopta se odbila od Cipetića i u čudnom luku preletjela nemoćnog vratara Šubarića. U 38. minuti Rijeka je dobila kazneni udarac. Prince je pucao s 18 metara, a lopta je pogodila De Haasa u ruku, a sudac Lovrić je nakon intervencije VAR-a pokazao na bijelu točku.

Vučkić je s bijele točke bio siguran za 2-0. Gosti su u 74. minuti ostali s igračem manje nakon što je De Haas povukao Selahija za dres i zaradio drugi žuti karton. Samo pet minuta kasnije priča je završena nakon što je Frigan zabio za 3-0. U 80. minuti i Rijeka je ostala s igračem manje, isključen je Mateo Pavlović koji je prekršajem zaustavio Kulenovića i zaradio drugi žuti karton.

Momčad Sersea Cosmija je u prošlom kolu slavila u Gorici što je psihički puno značilo igračima koji su proigrali nakon postignutog pogotka. To im je donijelo potreban mir i veliku dozu samopouzdanja nakon što momčad gotovo tri mjeseca nije znala za pobjedu. Rijeka je preskočila Lokomotivu i sada je osma s 12 bodova, dva više od Lokomotive. Na začelju je Gorica sa šest bodova.