RIJEKA PALA U SUDAČKOJ NADOKNADI NA GOSTOVANJU U VRUĆEM PIREJU: / Heber golčinom ostavio Keka i društvo u borbi za Ligu prvaka

U prvom susretu četvrtog i posljednjeg pretkola nogometne Lige prvaka Rijeka je na gostovanju u Pireju izgubila od Olympiacosa 1-2 primivši drugi pogodak u trećoj minuti sudačke nadoknade.

16.8.2017.
22:33
PIXSELL

Pogodak je za Rijeku postigao Araujo Heber (42), dok su strijelci za Olympiacos bili Vadis Odjidja-Ofoe (66) i Jacques Romao (90+3). Od 82. minute je Rijeka igrala bez isključenoga Leonarda Žute.

Rijeka je nesretno izgubila u vrućem Pireju, a hrvatski prvak je bio nadomak velikom uspjehu da ostane neporažen kod grčkog prvaka. No, Riječani su primili gol s igračem manje u trećoj minuti nadoknade te će za prolaz za sedam dana na Rujevici morati pobijediti Olympiacos.

Momčad Matjaža Keka odigrala je odličnu, "mušku" utakmicu na Karaiskakiju, poveli su golom Hebera u 42. minuti i bili na pragu šokirati slavni grčki klub.

Grci su spretno i sretno preokretom slavili, no gol Hebera ulijeva nadu da Hrvatska ipak ove sezone može imati predstavnika u Ligi prvaka.

TRENUTAK SLAVE RIJEČANA: /

Pogledajte majstoriju kojom je Brazilac Heber oduševio na Karaiskakisu

Prvu priliku na susretu propustio je grčki napadač Ben, čiji je udarac iz blizine otišao iznad grede, a uzvratio mu je Rijekin Brazilac Heber također šutom ponad grede dvije minute kasnije. U 12. minuti Olympiacos dolazi do velike prilike nakon što je sam ostao Seba, a njegov udarac iz blizine maestralno brani Sluga. U 30. minuti Francuz Ben ne koristi precizan ubačaj Sebe i njegov šut glavom jedva dolazi do riječkog vratara, koji dvije minute kasnije brani udarac Nijemca Marina iskosa.

U 42. minuti, kada je grčka momčad navaljivala na vrata hrvatskog prvaka, Rijeka je iznenađujuće povela iz prvog udarca u okvir vrata. Heber se sjajno izborio za poziciju pokraj braniča Romao i savršeno preciznim udarcem pogodio sami donji desni kut vrata.

U 45. minuti Heber je ponovno sam ispred grčkog vratara, no Kapino ovaj puta brani njegov udarac.

Rijeka se uspješno branila sve do 66. minute kada je grčki prvak izjednačio. Fortounis je uspješno prošao po desnoj strani i uputio povratnu loptu za Belgijanca Odjidju, čiji precizan i jak udarac Sluga nije mogao obraniti.

U 82. minuti branič Rijeke Žuta je dobio drugi žuti karton, pa je uslijedila prava opsada hrvatskog prvaka. U 90. minuti Androutsos glavom pogađa gredu, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Olympiacos je ipak zabio pobjednički gol.

Fortunis je opalio iz slobodnog udarca, Sluga obranio, a u nastavku akcije lopta se odbila do Romaoa, koji iz blizine sretno i spretno pogađa mrežu.

Rezultati prvih susreta četvrtog pretkola Lige prvaka

Olympiacos - RIJEKA 2-1 (Odjidja 66. Romao 90+3 / Heber 42) Celtic - Astana 5-0 (Postnikov 32-ag, Sinclair 42, 60, Forrest 79, Griffiths 89) Hapoel Be'er Sheva - Maribor 2-1 (Nwakaeme 12, Tzedek 45-11m / Tavares 10) Istanbul Basaksehir - Sevilla 1-2 (Elia 64 / Escudero 16, Ben Yedder 84) Napoli - Nica 2-0 (Mertens 13, Jorginho 70-11m)

OLYMPIACOS - RIJEKA 2-1

Pred 30.000 gledatelja na stadionu Karaiskaki sudio je Nijemac Zwayer.

Strijelci: 0-1 Heber (42), 1-1 Odjidja (66), 2-1 Romao (90+3)

Crveni karton: Žuta (Rij, 82)

OLYMPIACOS: Kapino; Elabdellaoui, Romao, Retsos, Koutris; Odjidja (Androutsos, 79), Gillet; Carcela-Gonzlaez, Marin (Pardo, 75), Seba (Fortounis, 65); Ben

RIJEKA: Sluga; Vešović, Župarić, Elez, Žuta; Bradarić, Maleš; Heber (Martić, 88), Mišić, Gorgon (Črnic, 77); Gavranović (Jelić, 72)

Kraj

93' GOOL Alaixys Romao zabio je za 2:1.

91' Koutris je ubacio, Androutsos je glavom tukao i zaresao gredu.

90' Igrat .e se pet minuta nadoknade.

83' Zuta je dobio drugi žuti karton. Rijeka ima igrača manje.

82' Heber je neoprezno startao te je dobio žuti karton.

80' Mišić je pucao iz slobodnog udarca, dobra je to bila prilika, ali je lopta završila kraj desne vratnice.

74' Marin je pokušao s dvadesetak metara, Sluga nije imao težak zadatak.

72' Iz igre izlazi Mario Gavranović, u igru ulazi Matej Jelić.

66' GOOL Brza kontra Olympiakosa krenula je po desnoj strani, Odjijda je ostao sam u kaznenom prostoru i poslao loptu u mrežu.

65' Iz igre izlazi Seba, u igru ulazi Kostas Fortounis.

57' Marin je tukao iz slobodnog udarca, dobar je to bio pokušaj, ali je odsjeo kraj gola.

52' I Mate Maleš je požutio.

51' Opasno je sada Rijeka živjela. Stisnuo ih je Olympiakos u kaznem prostoru, na kraju je Carcela tukao preko gola.

50 'Vešović se sjurio desnom stranom, ali je loše ubacio, pa je lopta od bloka zavšila u korneru.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Heber je pobjegao nakon lopte Gavranovića u prostor, ali udarac je Kapino skrenuo u korner.

42' GOOL Heber se sjajanim potezom riješio čuvara na rubu kaznenog prostora, a onda je lijevom nogom poslao loptu u mrežu.

40' Još jednu veliku priliku stvorili su domaćini. Nakon ubačaja s desne strane Ben je s pet metara tukao glavom iznad gola. Sreća za sada čuva Riječane.

37' Gillet je dobio žuti karton.

32' Marko Marin sada je odlično tukao iz voleja s desne strane, Sluga je opet bio na mjestu. Sjajna reakcija vratara Rijeke.

31' Gorgon je tukao iz slobodnog udarca, njegov udarac s oko 30 metara završio je visoko iznad gola.

30' Ben je pobjegao čuvaru i dočekao centaršut iz kornera na sredini šesnaesterca, tukao je glavom po sredini gola, ali je Sluga bio spreman.

26' Ben je oštro tukao s ruba šesnaesterca, lopta prošla malo iznad gola.

23' Seba je tukao iskosa, Sluga je odbio u korner.

21' Vešović i Heber su kombinrali u kaznenom prostoru, Brazilac je tukao, ali se lopta od bloka odbila u korner.

19' Josip Elez je zaradio je žuti karton zbog prekršaja.

16' Nova prilika za domaćine. Ben Nabouhane je tukao s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla iznad gola.

12' Velika šansa za domaćina. Nabouhanea je sjajno izbacio Sebu, koji je izbio sam pred Slugu, tukao je snažno, ali je vratar Rijeke sjajnom reakcijom spasio gol.

9' Heber je opet dobro prošao, ali je njegov udarac s desne strane završio pored gola.

8' Kombinirali su Nabouhanne i Gonzaleza, ali je udarac iz dobre pozicije otišao je iznad gola.

6' Gorgon je tukao s ruba kaznenog prostora, ali lopta se odbila od bloka.

6' Heber je dobro prošao desnom stranom, ali njegov ubačaj u kazneni prostor očistila je obrana Olympiakosa.

5' Olympiakosa je visoko pritisnuo.

3' Traje početno odmjeravanje snaga. Domaći navijači gromoglasnim zviždanjem dočekuju svaki dodir lopte Riječana.

1' Počela je utakmica.

20:40 Igrači su izašli na travnjak. Stadion Georgios Karaiskakis je krcat.

19:50 - Loša je vijest da će za Grke će ipak igrati najvažniji veznjak Vadis Odjidja-Ofoe, dok je dobra vijest će najbolji igrač Kostasa Fortounisa susret početi s klupe.

18:58 - Evo što navijači očekuju od susreta: