VELIKI DAN U PREMIER LIGI / United slavio na krilima Cristiana Ronalda, Vlašić debitirao za West Ham, kiks Spursa, Silva spasio City

Osim Portugalca ove subote debitirao je i Hrvat

11.9.2021.
18:31

Svoj povratak na Old Trafford Cristiano Ronaldo je okrunio s dva pogotka u pobjedi Manchester Uniteda 4-1 (1-0) nad gostujućim Newcastleom u dvoboju 4. kola engleske Premier lige.

Portugalac je u prvom nastupu nakon 2009. na kultnom stadionu, na kojem je postao nogometnom superzvijezdom, postigao prva dva pogotka domaće momčadi. Prvi put je zatresao mrežu na kraju prvog poluvremena (45+2), a nakon što je Manquillo izjednačio u 56. minuti, Ronaldo je vratio prednost "crvenim vragovima" u 62. minuti.

Do kraja dvoboja pobjedu Manchester Uniteda za uspon na čelno mjesto ljestvice potvrdili su Bruno Fernandes (80) i Jesse Lingard (90+2).

ČUDESNI PORTUGALAC /

Pogledajte kako je izgledao Ronaldov povratnički ples na Old Traffordu

Na drugom je mjestu gradski rival Manchester City, koji je je s minimalnih 1-0 slavio na gostovanju kod Leicestera. Jedini pogodak postigao je Bernardo Silva u 62. minuti.

Vlašić zaigrao

Dinamov suparnik u Europskoj ligi, West Ham United, odigrao je utakmicu bez golova na gostovanju u Southamptonu. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić je u igru ušao u 63. minuti, ali nije uspio utjecati na promjenu rezultata.

Jedan gol je bio dovoljan Arsenalu za domaću pobjedu nad Norwichem, kojom su 'topnici' pobjegli s dna ljestvice. Prvi pogodak u novoj sezoni postigao je Pierre-Emerick Aubameyang u 66. minuti.

Visoki poraz Spursa

Trossard je pogotkom u 90. minuti na gostovanju kod Brentforda Brightonu donio treću pobjedu u četiri utakmice i treće mjesto na ljestvici sa devet bodova.

Prvi poraz u novoj sezoni doživio je do danas vodeći Tottenham. Crystal Palace je nakon dva remija i poraza upisao prvu pobjedu svladavši Spurse pred svojim navijačima s 3-0. Prvo je gostujući igrač Tanganga zaradio dva žuta kartona (53. i 58. minuta), a nakon toga su počeli padati golovi. Zaha je u 76. minuti realizirao jedanaesterac, dok je Odsonne Edouard do kraja zabio dva gola (84, 93).

Engleska - 4. kolo

C. Palace - Tottenham 3-0 (Zaha 75-11m, Edouard 84, 90+2)
Arsenal - Norwich 1-0 (Aubameyang 67)
Brentford - Brighton 0-1 (Trossard 90)
Leicester - Man. City 0-1 (B. Silva 62)
Man. United - Newcastle 4-1 (C. Ronaldo 45+2, 62, Fernandes 80, Lingard 90+2 / Manquillo 56)
Southampton - West Ham 0-0
Watford - Wolverhampton 0-2 (Sierralta 74-ag, Hwang 83)