MAESTRO U SREDINI / Majer ordinirao veznim redom i doveo Rennes do mjesta koje vodi u Europu: Navijači ga ispratili ovacijama

Hrvatski nogometaš Lovro Majer startao je u udarnoj momčadi Rennesa te je na travnjaku boravio sve do 91. minute

20.2.2022.
18:05

Nogometaši Rennesa svladali su u 25. kolu francuske Ligue 1 Troyes s 4-1 na domaćem terenu čime su se popeli na peto mjesto ljestvice.

KAKVA UTAKMICA /

United u dvije minuta primio dva pogotka, ali na kraju slavio: Pogledajte promašaj za pamćenje Cristiana Ronalda

Dvoboj je s dva gola otvorio Guirassy u 14. i 20. minuti. Krajem prvog poluvremena Ugbo je smanjio na 1-2 i time vratio neizvjesnost u dvoboj koja je trajala do 75. minute. Tada je Terrier povećao na 3-1, dok je konačnih 4-1 postavio Laborde koji je u 87. minuti realizirao jedanaesterac.

Hrvatski nogometaš Lovro Majer startao je u udarnoj momčadi Rennesa te je na travnjaku boravio sve do 91. minute kada je zamijenjen. Teren je napustio uz ovacije domaćih navijača. Hrvatski reprezentativac je izveo korner iz kojeg je došlo do kaznenog udarca te je kroz cijeli susret diktirao tempom i veznim redom Rennesa.

Važna tri boda za Rennes

Rennes je ovom pobjedom skočio na peto mjesto koje vodi u Konferencijsku ligu, a samo ih dva boda dijele od četvrte pozicije i Europa lige.

Zanimljivu su utakmicu odigrali St. Etienne i Strasbourg. Završilo je bez pobjednika 2-2, a sva su četiri gola postignuta u prvom poluvremenu. Gosti su vodili 2-1 i imali su šansu dodatno se približiti drugom Marseilleu i trećoj Nici. No, St. Etienne, koji se bori za bijeg iz opasne zone ispadanja, ipak je uhvatio domaći bod.

Inače, ranije u nedjelju nogometaši Nice su svladali na domaćem terenu Angers s minimalnih 1-0. S nova tri boda Nica se tako opet približila drugoplasiranom Marseilleu na samo bod minusa, iako Marseille ima utakmicu manje.