KONTROVERZNA ODLUKA / Je li Real teško oštećen? Mnogi tvrde da je zbog ovoga sudac trebao poništiti Cityu gol

Nakon fantastičnog prvog polufinala, manje se priča o rezultatu, a više o sudcu i VAR-u.

10.5.2023.
8:41
Screenshot

Prvi polufinalni okršaj Real Madrida i Manchester Citya u Ligi prvaka završio je bez pobjednika. Vinicius je doveo domaćine vodstvo fantastičnim golom u 36. minuti, a De Bruyne je u 67. uzvratio istom mjerom i golčinom postavio konačan rezultat 1:1.

HRVATSKI MAESTRO /

Ancelotti opet sipa hvalospjeve na račun našeg Luke: 'Stvoren je za najveće utakmice poput ove. Bio je ključan, kao i uvijek...'

Međutim, De Bruyneov prekrasan gol je zasjenila situacija koja se dogodila neposredno prije njega. Čini se da su igrači Real Madrida s pravom bili ljuti jer je lopta prešla granicu igrališta oko sredine terena. Manchester City je u nastavku postigao spomenuti gol, dok su igrači Real Madrida tražili od suca da putem VAR-a provjeri sporni trenutak.

Pavel Fernandez, sudački stručnjak, pojasnio je kontroverznu situaciju za Radio Marca, tvrdeći da "gol Manchester Cityja ne može biti poništen čak i ako je lopta zaista izašla izvan igrališta".

Fernandez je objasnio da "Real Madrid tvrdi da je lopta izašla izvan granica igrališta prije De Bruyneovog pogotka, ali VAR to ne može provjeriti jer je faza napada Manchester Cityja počela kasnije, nakon što je Camavinga izgubio loptu. Situacija se ne može vratiti unazad toliko daleko".

Fotografije situacije pokazuju da su igrači Real Madrida vjerojatno bili u pravu, te su Luka Modrić i njegovi suigrači u polufinalu elitnog klupskog natjecanja pretrpjeli veliku nepravdu. Zbog te situacije je i Carlo Ancelotti dobio žuti karton iako je prigovarao s razlogom.