Nogometaši Real Madrida izborili su osminu finala španjolskog Kupa kralja, što nije uspjelo i Sevilli Ivana Rakitića.

19.12.2013.
9:10

Real je nakon blijedih 0:0 u prvoj utakmici na gostovanju kod trećeligaša Olimpic Xative slavio u uzvratu na svom Santiago Bernabeuu 2:0 golovima Asiera Illarramendija, njegovim prvim u dresu Reala, te Angela di Marije.

Real je zaigrao u šarenom sastavu, bez Cristiana Ronalda i Garetha Balea, a u kadru Kraljevskog kluba nije bilo ni Luke Modrića. Navijači Reala nisu bili zadovoljni onim što su pokazali njihovi miljenici na terenu, što dokazuju i salve zvižduka na kraju utakmice.

Sevilla nije uspjela obraniti prednost 1:0 iz prve utakmice protiv trećeligaša Racinga iz Santandera i izgubila je 2:0 na svom Sanchez Pizjuanu. Sevilla je susret završila s dvojicom igrača manje, Stephaneom M'Biom, koji je isključen u 62. minuti, te Fernandom Navarrom, koji je pocrvenio u 90. minuti.

Golove za Santander zabili su David Miguelez iz jedanaesterca, te onaj pobjednički Mamadou Kone u posljednjim trenucima. Rakitića nije bilo ni na klupi seviljskog sastava.