Real je u 2. kolu Lige prvaka na svom terenu pobijedio Kopenhagen sa 4:0, a Luka Modrić je igrao do 67.

2.10.2013.
22:43

Poslije 6:1 u Istanbulu kod Galatasaraya, igrači Reala su na svom travnjaku pobijedili Kopenhagen sa 4:0. Real je tako nakon 180 minuta Lige prvaka na gol razlici 10-1, a Cristiano Ronaldo već na pet pogodaka. Poslije hat-tricka turskom sastavu Portugalac je zabio dva pogotka (prva dva na utakmici) i trasirao put ka pobjedi.

Real je poveo u 21. minuti kada je s lijeve strane loptu ubacio Marcelo, kojeg je dugom loptom precizno pronašao Modrić, a loptu je glavom u mrežu zakucao Ronaldo.

Gosti su blizu izjednačenja bili u 40. minuti kada je Jørgensen nakon kornera glavom pogodio gredu. Lopta se odbila i pala na nogu Luke Modrića, koji je s gol-linije otklonio opasnost pred golom Reala.

Minutu prije kraja prvog poluvremena Modrić je dobio i žuti karton jer je opasno uklizao u Gíslasonov gležanj.

Modrić je u 47. minuti utakmice isprobao udarac, no lopta je otišla pokraj lijeve stative vratara Wilanda.

Odlični Modrić je 'vukao' akciju Reala u 63. minuti, no završio je na podu s grimasom nakon kontakta s Braatenom, koji je zbog toga dobio žuti karton. Ronaldo je izveo slobodan udarac s 18 metara i pucao malo iznad grede.

Real je povećao vodstvo novim golom Ronalda u 65. minuti, dok je Di Maria u 71. zabio za 3:0, a u 90. i četvrti gol Kraljevskog kluba.

Modrić je igrao do 67. minute kada ga je zamijenio Isco, te je ostavio vrlo dobar dojam što su nagradili i navijači koji su skandirali pri njegovom izlasku s terena.

U drugom susretu skupine B Juventus i Galatasaray su u zanimljivoj utakmici odigrali 2:2. Bila je to premijerna utakmica na trenerskoj klupi turskog prvaka Roberta Mancinija. Mogao je Mancini i bolje proći jer je dugo vodila njegova momčad pogotkom Didiera Drogbe.

No, u 78. je Vidal izjednačio na 1:1, pa je Quagliarella u 87. donio prednost Juventusu, ali je već u sljedećem napadu izjednačio Bulut za konačnih 2:2.

U skupini A Šahtar i Manchester United su odigrali 1:1 pa obje momčadi sada imaju četiri boda. Domaćin predvođen Darijom Srnom (Eduardo je ostao na klupi) je bio bolji, no gosti su prvi zabili.

Grešku domaće obrane iskoristio je Wellbeck za prvi pogodak na ogledu, a petnaestak minuta prije kraja je izjednačio Taison i tako barem donekle naplatio bolju igru ukrajinskog prvaka.